Úvod > Obec > Aktuality > Aktuální informace pro občany

19.3.2020
Datum ukončení:
31.3.2020

Informace pro občany – nová opatření – koronavir – středa 18.3.

Roušky či jiné ochranné prostředky dýchacích cest

Od dnešní půlnoci vchází v platnost zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (respirátory, roušky, šátky, šály a jiné obdobné tkaniny) na všech veřejně přístupných místech, kde může dojít ke kontaktu osob na vzdálenost menší než 2 metry, (například: nástupiště hromadné dopravy, dopravní prostředky hromadné přepravy, čekárny, prodejny, lékárny, pošty, úřady, smuteční síně – pohřby, chodníky v obcích a městech, jednací místnosti, lázeňské kolonády, cyklostezky) na území Zlínského kraje  do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu.

Obecní úřad ve spolupráci s občany začal šít ochranné roušky pro naše spoluobčany. Roušky vám po telefonickém objednání (778082908) doručíme domů. Mějte prosím trpělivost roušky šijí dobrovolníci a přednost mají starší spoluobčané. Pokud byste měli zájem o výpomoc šití roušek z domova, materiál vám dodáme.

Obecní úřad

je z důvodu nouzového stavu uzavřen pro veřejnost.

K dispozici vám jsme na telefonu  573 375 039, 778 082 908 a e-mailu obec@obecstrilky.cz a ucetni@obecstrilky.cz.

Obec do odvolání přerušuje výběr poplatků za komunální odpad, psy a jiné. Splatnost poplatků se odkládá do 30. června 2020. Poplatky je možno uhradit bezhotovostním převodem na účet vedený u Komerční banky číslo: 5027691/0100. Jako variabilní symbol uveďte číslo domu.

Knihovna a sportovní hala uzavřena do odvolání.

Základní škola a Mateřská škola ve Střílkách je do odvolání uzavřena.

Hromadná doprava

Z důvodu ochrany řidičů musí mít cestující ochrannou roušku, šálu atd. Autobusová doprava je bezplatná a cestující musí nastupovat pouze zadními dveřmi.

Obědy

Nabízíme možnost rozvozu obědů ze školní jídelny ve Střílkách všem občanům obce. Objednávky a domluva na telefonním čísle 573 375 022 - paní Měřičková.

Potraviny

Obchod U Nováků nově nabízí rozvoz zboží po obci zdarma. Objednávky nákupu i formou SMS na telefonním čísle 728 146 271.

Praktický lékař – MUDr. Roman Šoc

Omezujeme provoz ambulantního režimu od 16.3.2020 do odvolání.

Je uzavřena ordinace v Koryčanech. Otevřeny budou ordinace ve Střílkách a Litenčicích jen pro objednané pacienty, toto opatření je z důvodu minimalizace styku zdravých a nemocných pacientů, zkrácení čekací doby a efektivnějšího využití ordinační doby a péče o pacienta. Veškerá vyšetření lékařem se budou řešit předem telefonicky domluvenou a objednávací formou do doby odvolání s platností od 16.3.2020. V naší ambulanci budou objednáni pacienti na daný čas, objednejte se u sestřičky: 604 918 027. RCP budou zasílány lékařem elektronickou formou. Žádáme Vás o odložení návštěvy pokud není nezbytně nutná. V případě ohrožení života volejte RZS, tel: 155, nebo 112

Dětská lékařka – MUDr. Dvořáková

Vzhledem k současné epidemiologické situaci zkracujeme ordinační hodiny v Koryčanech v pondělí 11-14 hod., ostatní ordinační  hodiny zůstávají beze změny. Všechny pacienty ošetřujeme  výhradně po telefonickém objednání na tel. 731 891 944. Prosím rodiče, aby s neakutními stavy nechodili do ordinace, ale stav předem konzultovali telefonicky na uvedeném čísle. Preventivní prohlídky a očkování  probíhají ve stávajícím režimu u dětí do 2 let, ostatní v náhradních termínech opět po předchozí  telefonické domluvě.

Postup a důležitá telefonní čísla

Kam volat, když mám podezření z nákazy?

Když mám podezření z nákazy, volám krajskou hygienickou stanici nebo ošetřujícího lékaře nebo linku 112

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně

telefon: 577006759, 724221953         denně 7 – 19

Pokud mám další otázky ke koronaviru, můžu zavolat na infolinky Státního zdravotního ústavu - Nonstop informační linky