Prodej zabíjačky
Oznámení praktického lékaře MUDr. Romana Šoce
Oznámení praktického lékaře MUDr. Romana Šoce

Úvod > Obec > Aktuality > Změny jízdních řádů ve Zlínském kraji

Změny jízdních řádů ve Zlínském kraji

20.6.2021

Od neděle 13. června dojde ke změnám v jízdních řádech

Zlín, 8. 6. 2021 — Víkend v polovině června je už tradičně termínem, kdy dochází ke změnám v jízdních řádech. V tomto roce připadá datum konkrétně na neděli  13. června. „Letos nabídneme cestujícím spoji Integrované dopravy Zlínského kraje několik nových spojů, případně dojde k drobným časovým posunům v jízdních řádech stávajících spojů. Vycházíme tak vstříc požadavkům obcí i občanů kraje,“ uvedl Ing. Martin Štětkář, jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o. (KOVED), která organizuje regionální veřejnou dopravu ve Zlínském kraji.

Cestující tak například budou moct ve všední den nově využívat večerní autobus mezi Otrokovicemi a Kvasicemi. Autobus vyjede ve 20.22 hodin od železniční stanice v Otrokovicích (vyčká na spoj, který ve 20.17 přijede ze Zlína) a přes Otrokovice-Štěrkoviště a Tlumačov přijede ve 20.41 do Kvasic, odkud se vrátí zpět do Otrokovic na autobusové nádraží.

„Zcela nový spoj zavádíme mezi Koryčany a Kyjovem. Od pondělí do soboty pojede autobus z Koryčan ráno ve 4.50, v neděli v 6.30 hodin. Zpáteční spoj ve všední dny vyjede z Kyjova v 19.15, o víkendech v 19.35 hodin,“ řekl dopravní technolog Radek Vašička.

Nové spoje vyjedou i na Valašsku. Cestující se oproti současnému stavu dostanou navíc večerním autobusem s odjezdem ve 20.04 ze Vsetína přes Valašskou Bystřici do Rožnova pod Radhoštěm, ráno ve 4.35 pak vyjede nový spoj z Hovězí do Vsetína. Díky znovuotevření nového nadjezdu ve Vsetíně – Bobrkách se také na svoji původní trasu vrátí autobusy, které ve směru ze Vsetína na Jablůnku jezdí po „staré cestě“.

S platností nových jízdních řádů dojde taky ke změně v Bystřici pod Hostýnem. Nově už nebudou všechny autobusy zajíždět až na vlakové nádraží. Některé spoje budou končit na autobusové stanici, odkud cestující odveze jeden autobus na vlakové nádraží. Stejně bude organizovaná doprava i z vlakového nádraží. Díky tomu tak snížíme v ulicích města počet autobusů, které by vezly jen omezený počet cestujících, přitom dopravní obslužnost mezi autobusovým a vlakovým nádražím zůstane zachována.

Cestující také zaznamenají některé změny v zastávkách. Na lince Uherské Hradiště – Tučapy – Ořechov bude cestujícím nově sloužit zastávka „Tučapy, hřiště“. Dojde také k přejmenování zastávky „Brumov-Bylnice, hájenka“ na „Brumov-Bylnice, U Lipy“, zastávka „Brumov-Bylnice, Sidonie, státní statek“ bude nově označená „Brumov-Bylnice, Sidonie, rekreační středisko Pohoda“.

„Všechny změny, k nimž od 13. června dojde, najdou cestující na jízdních řádech na zastávkách i na webových stránkách www.idzk.cz,“ uzavírá Ing. Martin Štětkář.

O nás

Integrovaná doprava Zlínského kraje (IDZK) je projekt, který propojuje módy veřejné dopravy ve Zlínském kraji v jeden ucelený systém s jednotnými standardy kvality a možností cestování na společnou jízdenku. Cílem je zvýšení komfortu cestujících, konkurenceschopnosti veřejné hromadné dopravy a zlepšení kvality života v kraji. O provoz systému IDZK se stará krajská společnost Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o. (KOVED).

Kontakt pro média:
Mgr. Jan Malý – manažer marketingu