Archiv 2011

Okresní přebor přinesl řadu zajímavostí a rekordů

Kroměřížsko – Podzimní část okresního přeboru fotbalistů přinesla stejně jako v předchozích letech mnoho zajímavostí, jejichž výčet vám nabízíme.

Z celkového počtu 91 zápasů vyhráli domácí 55, hosté 26 a 10 skončilo remízou. Nejčastějším výsledkem byla výhra domácích 3:1, dále 1:3 a 2:1. Nejvyššího vítězství na svém hřišti i největšího počtu nastřílených branek dosáhly hned v prvním kole Žeranovice nad nováčkem ze Střílek (10:1).

Na góly byly bohaté i jiné zápasy: Žeranovice – Mrlínek 6:3, Mrlínek – Němčice 2:6 (nejvyšší prohra doma), Rusava – Rajnochovice 7:2, Rusava – Skaštice 8:1, Rajnochovice – Slavkov p. H. 6:2, Rataje – Němčice 6:0 a Skaštice – Slavkov p. H. 7:0.

Nejméně branek padlo v 9. kole (24), nejvíc pak hned v prvním (48). Dohromady fotbalisté nastříleli 405 gólů, což je nejvíc v posledních jedenácti letech. Celkové skóre vyznívá pro domácí (258:147). Padly tři vlastní branky.

Vyloučeno bylo celkem deset hráčů: Páník Jan (Rusava), Pospíšilík Radek (Němčice), Stančík Radovan (Skaštice), Sehnal Miroslav (Skaštice), Niedermertl Libor (Němčice), Škrabaňa Stanislav (Roštění), Zaoral Pavel (Němčice), Menšík Jiří (Žeranovice), Kopřiva Jaroslav (Prusinovice) a Jemelka Aleš (Slavkov p. H.)

Nejvíc vyloučených měly Němčice (tři) a Skaštice (dva). Polovina týmů neměla ani jednoho vyloučeného.

Rozhodčí ukázali 307 žlutých karet.

9 – Pospíšilík Radek (Němčice)

7 – Posolda Petr (Střílky) a Vaculík Lukáš (Rusava)

6 – Darebník Martin (Prusinovice) a Veselý Ondřej (Rataje)

5 – Tureček Tomáš (Rajnochovice), Vaculík Michal (Rusava), Žídek David (Rajnochovice), Žižlavský Stanislav (Střílky), Janalík Michal (Skaštice), Němec Richard (Kyselovice)

4 – Holý David (Němčice), Páník Jan (Rusava), Pavlica Jiří (Slavkov p. H.), Pavelka Petr (Rusava), Románek Marian (Slavkov p. H.), Michálek Lukáš (Rataje), Sehnal Miroslav (Skaštice), Sádlík Lukáš (Střílky), Škrabaňa Stanislav (Roštění), Oral Tomáš (Holešov B) a Mrázek Martin (Prusinovice)

Třináct kol podzimní části navštívilo něco přes 11 000 diváků, průměrná návštěva na jedno kolo se pohybovala kolem 850, na jedno střetnutí pak v průměru přišlo 121 lidí.

Pokračoval tak úbytek diváků, který začal před čtyřmi lety. Tehdy vidělo podzimní část o dva a půl tisíce diváků víc.

Vůbec největší divácká kulisa kola byla ve druhém kole (1190), kdy byl průměr na jedno utkání 170 příznivců. Nejsledovanějším duelem byl souboj rivalů Rajnochovic a Mrlínku, na nějž zavítalo 280 diváků. Nejméně jich naopak přišlo do Kyselovic, kde utkání domácích s Holešovem B viděly pouhé tři desítky diváků. Nejmenší návštěva kola přišla v kole dvanáctém, pouhých 570 přiznivců.

Nejvíce fanoušků chodí ba fotbal ve Slavkově pod Hostýnem. Solidní a vyrovnané návštěvy vykazují Rajnochovice a Prusinovice, u ostatních je podpora publika většinou kolísavá, často podprůměrná.

Pořadí podle průměrné návštěvnosti v domácím prostředí: 1. Slavkov p. H. (181), 2. Rajnochovice (177), 3. Prusinovice (153), 4. Žeranovice (132), 5. Holešov B (131), 6. Rusava (130), 7. Roštění (126), 8. Střílky (118), 9. Mrlínek (104), 10. Morkovice B (98), 11. Němčice (98), 12. Skaštice (92), 13. Rataje (76), 14. Kyselovice (75).

Na cizích hřištích vidělo nejvíc diváků překvapivě nováčka z Mrlínku. Za ním následují v závěsu Holešov B, Slavkov p. H. a Žeranovice.

Pořadí: 1. Mrlínek (146), 2. Holešov B (135), 3. Slavkov p. H. (132), 4. Žeranovice (131), 5. Roštění (130), 6. Rusava (128), 7. Rajnochovice (128), 8. Prusinovice (124), 9. Němčice (122), 10. Střílky (118), 11. Kyselovice (115), 12. Morkovice B (101), 13. Skaštice (95), 14. Rataje (91).

Pořadí kanonýrů vede Klimek ze Žeranovic s šestnácti brankami, následují Plhal také ze Žeranovic (13) a Chorý ze Skaštic (12).

16 – Klimek Karel (Žeranovice)

13 – Plhal Pavel (Žeranovice)

12 – Chorý Martin (Skaštice)

10 – Pavelka Jan (Rusava), Topič Tomáš (Rajnochovice), Zelený David (Rusava) a Zapletal Radek (Roštění)

9 – Hubík Martin (Žeranovice) a Pumprla Roman (Roštění)

8 – Oračka Erik (Skaštice)

7 – Podzemný Ondřej (Mrlínek) a Posolda Petr (Střílky)

6 – Číhal Roman (Roštění), Holý David (Němčice), Nevřala Radek (Prusinovice), Hubr Michael (Střílky), Otáhal ml. Martin (Kyselovice), Šimčík Petr (Morkovice B) a Roubalík Milan (Holešov B).

Na opačných brankářských postech nasadili trenéři celkem 31 ochránců svatyní. Jen tři týmy využily pouze jednoho gólmana: Kyselovice, Roštění a Skaštice. Naopak čtyři brankáře nasadili do hry v Rajnochovicích. Průběžné pořadí brankářů bez obdrženého gólu vede Palát (Rusava), následuje Barcuch (Skaštice).

5 – Palát Marcel (Rusava)

3 – Barcuch Pavel (Skaštice)

2 – Nevřala Michal (Roštění), Pospíšil Pavel (Holešov B), Spiegl Josef (Prusinovice) a Neradil Lukáš (Slavkov p. H.)

1 – Molčík Pavel (Kyselovice), Vondráček Jiří (Rataje), Dokoupil Marek (Žeranovice), Stuchlík Aleš (Střílky), Rýc Michal (Rajnochovice), Vrba Marek (Morkovice B), Láník Radek (Němčice) a Hubík Martin (Žeranovice)

V čele neprůstřelnosti je zatím Spiegl (Prusinovice) o 42 minut před Palátem (Rusava). Velkou šanci na postup dopředu má Pospíšil (Holešov B), který drží z pravidelně chytajících gólmanů nejdelší aktuální sérii.

Spiegl Josef (Prusinovice) 296 minut bez obdržené branky – do dalšího zápasu nastoupí se 7 minutami.

Palát Marcel (Rusava) 254 – 16
Barcuch Pavel (Skaštice) 228 – 13
Dokoupil Marek (Žeranovice) 193 – 6
Nevřala Michal (Roštění) 184 – 47
Stuchlík Aleš (Střílky) 182 – 23
Vrba Marek (Morkovice B) 171 – 22
Pospíšil Pavel (Holešov B) 163 – 111
Vondráček Jiří (Rataje) 140 – 72
Novák Radek (Mrlínek) 138 – 76
Neradil Lukáš (Slavkov p. H.) 137 – 14
Vymětal Lukáš (Němčice) 134 – 20
Láník Radek (Němčice) 123 – 21
Varga Jan (Morkovice B) 117 – 2
Hubík Martin (Žeranovice) 117 – 117
Molčík Pavel (Kyselovice) 116 – 25
Mikulčák Karel (Slavkov p. H.) 110– 0
Rýc Michal (Rajnochovice) 109 – 104
Ides Tomáš (Rajnochovice) 106 – 2

Některé týmy měnily kádr vlastně kolo od kola, fotbalisté střídali dresy v nebývalé míře. Přesto se našlo dost vytrvalců, kteří nastoupili ve všech třinácti podzimních zápasech. Písmeno P v závorce za jménem označuje fotbalisty, kteří odehráli i plný počet minut.

Holešov B: Snopek Josef, Jirsa Ondřej, Pospíšil Pavel.

Kyselovice: Krčma Lukáš, Seibert Jiří, Říkovský ml. Vít, Molčík Pavel (P), Říkovský Vít (P).

Morkovice B: Vlha David, Řezáč Martin (P).

Mrlínek: Podzemný Ondřej, Horák Josef, Horák Radek (P), Vrubel Vít (P).

Němčice: Holý David, Cejpek Petr (P).

Prusinovice: Nevřala Radek, Vybíral František, Sklenář Daniel (P).

Rajnochovice: Topič Tomáš, Tureček Tomáš, Doležal Marek.

Rataje: Stratil Luděk, Chalupa Josef (P).

Roštění: Číhal Roman (P), Nevřala Michal (P), Paštěka Jaromír (P), Přikryl Radek.

Rusava: Pavelka Jan, Vaculík Michal, Vašík Vladimír, Havránek Jan.

Skaštice: Chorý Martin, Bubla Petr (P), Kvasnička Jiří, Barcuch Pavel, Janalík Michal.

Slavkov p. H.: Pavlica Jiří (P), Krajcar Petr, Ponížil Radek.

Střílky: Posolda Petr, Posolda Tomáš, Jelínek Roman, Sádlík Lukáš (P).

Žeranovice: Klimek Karel, Hubík Martin, Sedláček Petr (P), Smýkal Roman (P).

Každá fotbalová soutěž má své brusiče

Kroměřížsko – Brusič, mydlič, zabiják a další přezdívky dostávají hráči, jejichž úkolem je ubránit nedotknutelnost vlastního pokutového území a branky. Lehkonozí útočníci a jemní tvůrci hry se budí ze snu při vzpomínce na ostrý břit jejich kopaček.

 
|
Nejnebezpečnější jsou zákroky zezadu.
Nejnebezpečnější jsou zákroky zezadu.
Autor: DENÍK/Kopčil Libor

„Do vápna mi dnes nelez,“ varují před zápasem protihráče s leskem v očích. Zlí muži platící daň v podobě žlutých a červených karet. Pořízci s vrozenými dispozicemi nebo Terminátoři vytvoření falešnými tóny píšťalek rozhodčích?

Němčice to mají v krvi

Statistika dosud odehraných třinácti kol okresního přeboru staví do pozice nejhrubšího mužstva Němčice. 29 žlutých a 3 červené dává průměr téměř 2,5 karty na zápas. Opravdu se tým z Němčic změnil v divokou bandu zlých mužů?

„To rozhodně ne. Všechny červené karty jsme obdrželi po dvou žlutých. Třeba Pospíšilík ji dostal za úmyslnou ruku, která vůbec nebyla. V Ratajích zase Niedermertl reklamoval hru rukou soupeře při šesté inkasované brance a dostal za to druhou žlutou. Určitě nejsou naše tresty způsobeny nějakou ostrou hrou,“ odmítá hrající trenér Michal Štěpánek.

Svým svěřencům zbytečné fauly v nevhodnou dobu vytýká, ale trestá jen za karty udělené za nesportovní chování. Němčice patří mezi týmy s nejvyšším počtem trestů už několik posledních let.

„Mnohdy se stává, že žluté karty dostanou naši rebelové v úvodních dvaceti minutách, aby měl rozhodčí klid. Myslím si, že počet karet se v našem mužstvu každým rokem snižuje, ale pořád je jich hodně,“ konstatuje Štěpánek.

Hluchoněmý je trestán za řeči

Mezi dvaceti nejtretanějšími hráči mají Němčice jenom dva hráče. Tradičně je to Radek Pospíšilík, ke kterému se přidal David Holý.

„Pospíšilík hraje předstopera a v zápase vždy podstoupí největší počet soubojů. Roli hraje jeho výška a důraz. Jeho trestům se nedivím. Navíc jako kapitán těžko nese nespravedlnost a občas přidá nějakou tu kritiku. David Holý v žádném případě nehraje nečistě. Je to možná k smíchu, ale jako hluchoněmý dostává nejvíc karet za řeči. Když si však uvědomím, kolik toho od soupeřů za zápas schytá, tak se nedivím,“ podotkl trenér Němčic, který by rád právě takové hráče před rozhodčími víc chránil.

„Mrzí mě u velkého procenta rozhodčích, že nechrání víc technické a tvořivé fotbalisty v okresním přeboru. Občas povolí ostrou hru a pak je to vidět na nohách takových hráčů. Myslím si, že chybí alespoň trochu jednotný metr v posuzování nedovolených zákroků,“ zdůraznil Michal Štěpánek.

Na Rusavě mají rádi bojovníky

Lídra tabulky z Rusavy najdeme v karetním žebříčku hned za Němčicemi (32 ŽK + 1 ČK).

„Bojovníky mám určitě rád, ale většinu karet dostáváme za diskuze s rozhodčím nebo protihráči. Často mám problém kluky s horkými hlavami umírnit. Nechybí nám samozřejmě důrazní hráči, což je jistě výhodou, pokud to nepřekročí únosnou mez,“ poznamenal trenér Rusavy Jan Uruba.

Nejtrestanějším hráčem mužstva je Lukáš Vaculík (7 ŽK).

„Lukáš má prořízlou pusu, a když k tomu přidá nějaký ostřejší zákrok, tak přichází zákonitě trest. Půl sezony hrál stopera a končil v útoku. Na postech, kde dochází nejčastěji k nedovoleným zákrokům,“ poznamenal Uruba.

Většina trenérů i odborníků se shoduje v názoru, že k nečisté hře se uchylují mužstva a hráči, jimž chybí fotbalový um. Jenže tento názor popírají právě fotbalisté podzimního mistra z Rusavy.

„Herní kvalita okresního přeboru se za několik posledních let hodně zvýšila. Do přeboru přicházejí zkušení hráči, kteří dříve nastupovali ve vyšších soutěžích, a tam se hraje ještě víc důrazně. Brutalita nemá ve fotbale co dělat. Pokud však někdo hraje důrazně, tak má fotbal potřebný říz. Nehrajeme přece šachy. Za podzim jsem se nesetkal s nějakou výraznou tvrdostí. Důrazně dokázaly hrát Prusinovice nebo třeba Němčice, které mají řadu urostlých hráčů,“ dodal Jan Uruba.

Nejpilnější sběratel je Pospíšilík

Devět žlutých karet v devíti zápasech a navrch jedna červená, to je bilance nejtrestanějšího hráče podzimní části Radka Pospíšilíka.

„To prostě k mé hře patří. Polovina trestů byla za fauly a ta druhá za diskuze s rozhodčími. Řekl bych, že na mě mají rozhodčí trošku jiný metr než na ostatní. Mnohdy za faul, který na žlutou rozhodně není, jsem potrestán. Je to daň mé postavy. Jsem vysoký a mám taky nějaké kilogramy navíc,“ říká na svou obhajobu Radek Pospíšilík.

Třetím nejslušnějším týmem soutěže jsou Žeranovice, za které nastupuje nejlepší střelec okresního přeboru Karel Klimek. Jaký on má jako hrající trenér názor na tvrdost?

„Až na pár výjimek to není žádná hrůza. Spousta hráčů se mezi sebou zná, takže do sebe moc nejdou. Spíš se jedná o hráče, kteří jsou hodně nabuzení a jdou na hřiště s úkolem od trenéra, aby to trošku přimastili,“ říká Klimek.

Právě on patří dlouhodobě mezi nejlepší hráče soutěže a musí se téměř v každém utkání vypořádat se svým osobním strážcem.

„Mně když to jde, tak to soupeři nepomůže, Když mně to nejde, tak do mě stačí trošku strčit a míč ztratím. Je pravdou, že skoro v každém zápase mám hlídače. To už je pro nás výhodou, protože ostatní mají víc prostoru,“ doplňuje Karel Klimek.

Na rozdíl od vyšších soutěží nejsou hráči po čtyřech, osmi, případně dvanácti žlutých kartách trestáni zákazem startu. Za každou 10, 15, 20 atd.kartu svých hráčů platí kluby okresního přeboru pokuty.

„Nedovedu si představit, že by v této soutěži hráči stáli za určitý počet žlutých karet. Nastal by problém, kdo bude vůbec hrát. Hráčů je málo a možná by někdo nastupoval jenom v devíti. To by byla škoda. Pokuta je určitě přijatelnější. U některých hráčů by změna stejně nepomohla a určitě by dál zbytečně diskutovali s rozhodčími,“ myslí si Karel Klimek.

Bilance klubů

1. Němčice (29 ŽK + 3 ČK) 35 bodů, 2. Rusava (32 + 1) 34, 3. Rajnochovice (30 + 0) 30, 4. Skaštice (22 + 2) 26, 5. Slavkov p. H. (24 + 1) 26, 6. Střílky (26 + 0) 26, 7. Roštění (22 + 1) 24, 8. Rataje (24 + 0) 24, 9. Prusinovice (20 + 1) 22, 10. Kyselovice (20 + 0) 20, 11. Morkovice B (18 + 0) 18, 12. Žeranovice (13 + 1) 15, 13. Mrlínek (14 + 0) 14, 14. Holešov B (13 + 0) 13.

Nejtrestanější hráči podzimní části okresního přeboru
Jméno klub zápasy ŽK ČK
1. Pospíšilík Radek Němčice 9 9 1
2. Vaculík Lukáš Rusava 12 7 0
3. Posolda Petr Střílky 13 7 0
4. Sehnal Miroslav Skaštice 9 4 1
5. Páník Jan Rusava 11 4 1
6. Škrabaňa Stanislav Roštění 12 4 1
7. Veselý Ondřej Rataje 10 6 0
8. Darebník Martin Prusinovice 12 6 0
9. Žídek David Rajnochovice 12 5 0
Žižlavský Stanislav Střílky 12 5 0
Němec Richard Kyselovice 12 5 0
12. Tureček Tomáš Rajnochovice 13 5 0
Vaculík Michal Rusava 13 5 0
Janalík Michal Skaštice 13 5 0
15. Románek Marian Slavkov p. H. 10 4 0
Mrázek Martin Prusinovice 10 4 0
17. Michálek Lukáš Rataje 11 4 0
Oral Tomáš Holešov B 11 4 0
19. Pavelka Petr Rusava 12 4 0
20. Holý David Němčice 13 4 0
Pavlica Jiří Slavkov p. H. 13 4 0
Sádlík Lukáš Střílky 13 4 0

 

 

 

STŘÍLKY – RUSAVA 1:2 (0:1)

Vedoucí Rusava se brzy ujala vedení a po přestávce přidala druhý gól. Domácím se podařilo snížit, ale na zisk bodů byl jeden gól málo.

„Zbytečně jsme inkasovali po rohu. David Zelený je tak zkušený fotbalista, že využil závaru před naší brankou. Potom jsme měli dvě obrovské šance, když šel Brňák dvakrát sám na gólmana. Bohužel v obou případech ho trefil. Chybělo nám pět hráčů základní sestavy, takže jsem musel povolat tři hráče, kteří už dlouho nehráli. Nicméně Novák s Handlem roli stoperů zvládli perfektně. Po zbytečné chybičce ve druhé půli jsme prohrávali 0:2 a už to bylo složité. Podařilo se nám po hlavičce Hubra po rohu snížit, ale vyrovnání nám výborným zákrokem nedovolil brankář Rusavy. Myslím si, že to mohl být remízový zápas, i když hosté byli fotbalovější. My jsme bojovali a chybělo nám trochu víc štěstí,“ řekl domácí trenér Pavel Mikulčík.

„Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Měli jsme míč na kopačkách, roztahovali hru do stran a uličkami vybízeli rychle útočníky. Vyplynulo z toho několik velice dobrých šancí a jednu z nich jsme využili. Bohužel v desáté minutě se zranil náš nejlepší hráč podzimní části Jan Pavelka a na naše hráče padla deka. Přestali běhat a dělali neuvěřitelné množství chyb. Jen díky žalostné koncovce domácích, nebyl stav v poločase obráceně. Po deseti minutách druhé půle začali domácí přebírat iniciativu a dostávali se do šancí. Nám se však podařilo přidat druhý gól. Domácí snížili a vrhli všechno do útoku. Byli velice blízko vyrovnáni, když krásnou střelu do šibenice, vyškrábl brankář Palát na tyč,“ doplnil trenér Rusavy Jan Uruba.

Branky: 74. Hubr – 9. Zelený, 67. Havránek. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 70.

Střílky: Stuchlík – R. Jelínek, Novák, Hegr, Handl, T. Posolda, P. Posolda, Sádlík, Valášek, Brňák (70. Rotter), Hubr.

Rusava: Palát – Zbranek, Vašík, Šimčík, J. Pavelka, Zelený, Vaculík, Páník, Štefek, Havránek, P. Pavelka (T. Vaculík, Ševčík, L. Vaculík).

KROMĚŘÍŽ – 13. kolo: Prusinovice – Skaštice 2:1 (1:0), Hošťálek, Bartošek – Sedlák, Rataje – Mrlínek 1:1 (1:1), Přecechtěl – Podzemný, Holešov B – Morkovice B 4:0 (3:0), Snopek 2, Leško 2, Roštění – Žeranovice 3:3 (1:3), Pumprla, V. Zapletal, R. Číhal – Plhal 3, Střílky – Rusava 1:2 (0:1), Hubr – Zelený, Havránek, Slavkov p. H. – Kyselovice 2:1 (1:0), Románek, Valoušek – Zádrapa, Němčice – Rajnochovice 3:1 (0:0), D. Holý 2, Pospíšilík – Giebel.
1. Rusava 13 10 1 2 40:14 31
2. Žeranovice 13 8 3 2 49:24 27
3. Skaštice 13 8 1 4 32:25 25
4. Kyselovice 13 7 3 3 31:18 24
5. Morkovice B 13 7 0 6 31:28 21
6. Prusinovice 13 7 0 6 28:26 21
7. Rajnochovice 13 6 0 7 29:35 18
8. Roštění 13 5 2 6 30:25 17
9. Slavkov p. H. 13 5 2 6 22:38 17
10. Holešov B 13 5 1 7 22:26 16
11. Střílky 13 5 0 8 26:39 15
12. Němčice 13 4 1 8 23:37 13
13. Mrlínek 13 3 2 8 24:34 11
14. Rataje 13 1 4 8 18:36 7

STŘÍLKY (9) – RUSAVA (1)

Rusava se bude chtít udržet na prvním místě i přes zimní přestávku, zatímco domácí by rádi přerušili sérii tří zápasů bez bodového zisku.

Rusava vede tabulku s těsným náskokem dvou bodů před druhými Žeranovicemi.

„Pevně doufám, že si ze Střílek odvezeme body. Ať by to byl jeden nebo tři. V žádném případě však svého soupeře nesmíme podcenit. Venku je to v našem podání často hodně utrápené. Chci dát šanci mladým hráčům, kteří poctivě po celý podzim trénují a na hřišti nedostávají tolik prostoru,“ řekl trenér Rusavy Jan Uruba.

Střílky v okresním přeboru momentálně okupují až devátou pozici.

„Rusava k nám přijede s tím, že chce vydolovat tři body. My se budeme snažit jí to co nejvíce znepříjemnit. V domácích zápasech jsme s výjimkou duelu se Slavkovem podávali dobré výkony. Věřím tomu, že hráči do posledního zápasu dají vše a získáme nějaké body,“ prohlásil trenér domácích Pavel Mikulčík.

Vzájemná bilance: 1 – 1 – 2, 3:6

Tip Deníku: 2

KYSELOVICE – STŘÍLKY 5:0 (3:0)

Kyselovice ukončily své trápení a po čtyřech zápasech opět zvítězily.

„Udělali jsme všechno pro vítězství. Vyměnili jsme dresy a posunuli jsme začátek utkání. Navíc jsme v týdnu ani netrénovali. Jak je vidět, tak nám to pomohlo. Přitom museli nastoupit někteří hráči z rezervy. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Hosté naši branku v první půli vůbec neohrozili. Po přestávce nás dvakrát podržel Molčík,“ řekl domácí trenér Vít Říkovský.

„Domácí nám nic nedovolili. Navíc jsme jim po velké hrubce v obraně darovali první gól. Domácí byli ve všem lepší. Nám dnes nešlo nic. Ve druhé půli jsme si sice vytvořili čtyři tutovky, ale gól jsme nedali. Kyselovice byly fotbalovější a prostě lepší,“ uznal trenér Střílek Pavel Mikulčík.

Branky: 10. a 52. Krčma, 39. a 42. Otáhal, 62. A. Říkovský. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 40.

Kyselovice: Molek – Němec, Jančík, Seibert, Přikryl, V. Říkovský st., Otáhal, Krčma, M. Říkovský, Tinka, V. Říkovský ml. (A. Říkovský).

Střílky: A. Stuchlík – Žižlavský, Jelínek, Valášek, P. Posolda, M. Stuchlík, Hegr, T. Posolda, Hubr, Sádlík, Elzner (Vrba, Hlaváček).

KROMĚŘÍŽ – 12. kolo: Rusava – Rostění 2:0 (2:0), Páník, J. Pavelka, Kyselovice – Střílky 5:0 (3:0), Krčma 2, Otáhal 2, A. Říkovský, Morkovice B – Němčice 3:1 (2:0), Zápařka 2, Hušek – Štěpánek ml., Rajnochovice – Rataje 3:0 (0:0), Topič 2, Tureček, Mrlínek – Prusinovice 0:1 (0:1), Darebníček, Skaštice – Slavkov p. H. 7:0 (4:0), Chorý 3, Oračka 2, Bubla, Sehnal, Žeranovice – Holešov B 4:1 (3:1), Plhal 3, D. Klimek – Uruba.
1. Rusava 12 9 1 2 38:13 28
2. Žeranovice 12 8 2 2 46:21 26
3. Skaštice 12 8 1 3 31:23 25
4. Kyselovice 12 7 3 2 30:16 24
5. Morkovice B 12 7 0 5 31:24 21
6. Prusinovice 12 6 0 6 26:25 18
7. Rajnochovice 12 6 0 6 28:32 18
8. Roštění 12 5 1 6 27:22 16
9. Střílky 12 5 0 7 25:37 15
10. Slavkov p. H. 12 4 2 6 20:37 14
11. Holešov B 12 4 1 7 18:26 13
12. Mrlínek 12 3 1 8 23:33 10
13. Němčice 12 3 1 8 20:36 10
14. Rataje 12 1 3 8 17:35 6

KYSELOVICE (4) – STŘÍLKY (8)

V neděli netradičně od 11 hodin přivítají fotbalisté Kyselovic nováčka ze Střílek. Čtvrtým Kyselovicím se přestalo dařit. Domácí hráči už čtyřikrát v řadě nevyhráli a v předchozích dvou zápasech zůstali bez bodů. Naposledy si Říkovského svěřenci neporadili s Roštěním, kterému na jeho hřišti podlehli 1:3.

„Závěr podzimu nám tradičně nevychází. Možná je to tím, že začínáme v zimě brzy s přípravou a v létě prakticky nemáme přestávku. Proto jsme v tomto týdnu vynechali všechny tréninky, aby kluci zase dostali chuť do hry. Věřím, že kluci budou potřebně nabuzení a utkání vyhrajeme,“ uvedl trenér domácích Vít Říkovský.

Po jedenácti kolech se Střílky v tabulce pohybují na osmém místě. Po dvou posledních porážkách by se hosté rádi naladili na vítěznou notu.

„Víme, že nás čeká soupeř, který v tomto ročníku patří k úspěšným týmům. Domácí vstoupili do soutěže suverénně a všechno vyhrávali. Teď už se jim tak nedaří. Nevím v čem mají problém. Rádi bychom toho využili a v Kyselovicích překvapili,“ prohlásil kouč Střílek Pavel Mikulčík.

Vzájemná bilance: soupeři se od roku 2000 zatím nestřetli.

Série: Kyselovice 4× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

STŘÍLKY – SKAŠTICE 1:2 (1:2)

Skaštice sice ve Střílkách po půlhodině hry prohrávaly, ale ještě do přestávky dokázaly stav otočit.

„Dostali jsme se do vedení po pěkné brance Hubra. Potom hosté šťastně vyrovnali a po pěkné akci přidali i druhý gól. Ve druhém poločase jsme se snažili, ale proti zkušeným fotbalistům to bylo málo. Vyrovnanému utkání by víc slušela remíza. Hosté byli však šťastnější,“ zdůraznil domácí trenér Pavel Mikulčík.

„Hrálo se většinou ve středu hřiště. Domácí se po naší chybě ujali vedení, ale my jsme skore otočili a těsné vedení jsme si s přehledem pohlídali až do konce. Ve druhé půli bylo už minimum šancí a divák odcházel asi zklamaný,“ dodal trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Branky: 30. Hubr – 35. Oračka, 40. Stančík. Rozhodčí: Koláček. Diváci: 70.

Střílky: A. Stuchlík – Žižlavský, R. Jelínek, Valášek, P. Posolda, Hegr, T. Posolda, Hubr, Hlaváček, Sáblík, Elzner (M. Stuchlík, Vrba, Hlaváč).

Skaštice: Barcuch – Sehnal, Kvasnička, Stančík, Bubla, T. Motal, M. Sedlák, Oračka, Chorý, Janalík, M. Fousek (P. Frýdl, J. Fousek, I. Frýdl).

KROMĚŘÍŽ – 11. kolo: Rataje – Němčice 6:0 (4:0), Lehkoživ 2, Šafařík, Avramov, Stratil, Molek, Holešov B – Rusava 0:2 (0:1), Pavelka, Páník, Žeranovice – Morkovice B 4:2 (1:1), Hubík 2, K. Klimek, Plhal – Štolfa, Hušek, Roštění – Kyselovice 3:1 (2:0), R. Číhal, Pumprla, vl. – M. Říkovský, Střílky – Skaštice 1:2 (1:2), Hubr – Oračka, Stančík, Slavkov p. H. – Mrlínek 1:3 (0:0), P. Krajcar – Dostál, J. Horák, Prusinovice – Rajnochovice 4:0 (2:0), Šiška, Bartošek, Darebník, Darebníček.

1. Rusava 11 8 1 2 36:13 25
2. Žeranovice 11 7 2 2 42:20 23
3. Skaštice 11 7 1 3 24:23 22
4. Kyselovice 11 6 3 2 25:16 21
5. Morkovice B 11 6 0 5 28:23 18
6. Roštění 11 5 1 5 27:20 16
7. Prusinovice 11 5 0 6 25:25 15
8. Střílky 11 5 0 6 25:32 15
9. Rajnochovice 11 5 0 6 25:32 15
10. Slavkov p. H. 11 4 2 5 20:30 14
11. Holešov B 11 4 1 6 17:22 13
12. Mrlínek 11 3 1 7 23:32 10
13. Němčice 11 3 1 7 19:33 10
14. Rataje 11 1 3 7 17:32 6

STŘÍLKY (7) – SKAŠTICE (4)

Střílky se postaví zatím dobře rozjetým Skašticím. Domácí nezačali sezonu vůbec dobře, když z úvodních šesti zápasů získali pouze šest bodů. Potom však přišla série tří výher ukončená před týdnem v Mrlínku.

„Inkasujeme příliš branek. Přestože vstřelíme dvě branky, neznamená to, že bereme body. Inkasovali jsme třicetkrát v deseti zápasech. To je pak složité. Navíc nás čekají soupeři z čela tabulky,“ zamyslel se trenér Střílek Pavel Mikulčík, jehož obrana patří k nejhorším v celém okresním přeboru.

V neděli se navíc Střílky postaví silným Skašticím, které dosud v okresním přeboru prohrály pouze třikrát, a s devatenácti body jim patří skvělé čtvrté místo.

„V prvním zápase se Střílky při debaklu v Žeranovicích ještě s okresním přeborem seznamovaly. Od té doby mají však slušné výsledky, především v domácím prostředí. Bude to velmi nebezpečný soupeř, kterého však vůbec neznám. Našim cílem bude potvrdit poslední slušné výsledky,“ dodal trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Vzájemná bilance: 0 – 1 – 1, 2:3

Tip Deníku: 1

MRLÍNEK – STŘÍLKY 4:2 (2:2)

Střílky ukončily sérii tři vítězství v řadě na hřišti předposledního. Domácí se radovali z výhry po šesti neúspěšných pokusech a zůstali v kontaktu s nejbližšími soupeři v tabulce.

„Bohužel hned na začátku jsme dostali branku, která nás zaskočila. Přesto jsme průběh otočili. Hosté ještě do poločasu vyrovnali, ale druhý poločas už byl zcela v naší režii,“ řekl domácí kouč Martin Mikulík.

„Jsme zklamaný z přístupu našich hráčů. Vedli jsme od 4. minuty a místo toho abychom se uklidnili, tak jsme nechali hrát soupeře. Domácí tak stav otočili na 2:1. Potom jsme zlepšili pohyb a povedlo se nám do přestávky vyrovnat. Znovu se však objevila naše stará bolest a brzy po přestávce jsme inkasovali. Potom přidali domácí čtvrtý gól. Dvě branky jsme dostali z rohu od nejmenšího hráče na hřišti, který ani nemusel vyskakovat. Hráči Mrlínku měli daleko větší touhu po vítězství a vyhráli zaslouženě,“ uznal trenér Střílek Pavel Mikulčík.

Branky: 24. a 58. Podzemný, 12. J. Horák, 46. Červík – 4. T. Posolda, 34. Hubr. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 70.

Mrlínek: Novák – Kušík, Rotter, Heryán, Josinek, J. Horák, Vrubel, R. Horák, Solař (79. Fiurášek), Podzemný (89. Vlasák), Červík (70. Holec).

Střílky: Stuchlík – Žižlavský, R. Jelínek, Valášek (68. Vrba), P. Posolda, Stuchlík (68. Brňák), Hegr, T. Posolda, Hubr, Hlaváček, Sádlík.

KROMĚŘÍŽ – 10. kolo: Rusava – Žeranovice 5:3 (2:1), Zelený 2, J. Pavelka, L. Vaculík, Vašík – K. Klimek 3, Morkovice B – Rataje 3:1 (1:1), Šimčík 2, Pajgr – Šafařík, Němčice – Prusinovice 1:4 (1:3), Pospíšilík – Darebníček, Hošťálek, Bartošek, Vrubel, Rajnochovice – Slavkov p. H. 6:2 (2:0), Tureček 3, Kubík, Topič, Staněk – Valoušek, M. Kužel, Mrlínek – Střílky 4:2 (2:2), Podzemný 2, J. Horák, Červík – T. Posolda, Hubr, Skaštice – Roštění 2:0 (1:0), Oračka, T. Motal, Kyselovice – Holešov B 1:2 (1:1), V. Říkovský ml. – Uruba, Olša.

1. Rusava 10 7 1 2 34:13 22
2. Kyselovice 10 6 3 1 24:13 21
3. Žeranovice 10 6 2 2 38:18 20
4. Skaštice 10 6 1 3 22:22 19
5. Morkovice B 10 6 0 4 26:19 18
6. Rajnochovice 10 5 0 5 25:28 15
7. Střílky 10 5 0 5 24:30 15
8. Slavkov p. H. 10 4 2 4 19:27 14
9. Roštění 10 4 1 5 24:19 13
10. Holešov B 10 4 1 5 17:20 13
11. Prusinovice 10 4 0 6 21:25 12
12. Němčice 10 3 1 6 19:27 10
13. Mrlínek 10 2 1 7 20:31 7
14. Rataje 10 0 3 7 11:32 3

MRLÍNEK (13) – STŘÍLKY (6)

Domácí Mrlínek v neděli v rámci desátého kola okresního přeboru hostí ve vzájemném souboji nováčků Střílky. Mrlínek se nadále potácí na dolních příčkách tabulky, zatímco Střílky se vyšvihly už na šesté místo. Mrlínek se v tabulce nyní pohybuje na třináctém místě se ziskem čtyř bodů. Svou pozici se pokusí vylepšit v domácím prostředí.

„Nečeká nás lehký soupeř, ale musíme v domácím prostředí udělat maximum pro vítězství. Nic jiného nám nezbývá. Hlavně musíme podat týmový výkon. Střílky však budou hodně nebezpečné, protože letos si vedou skvěle,“ řekl trenér domácích Martin Mikulík, jehož tým čeká na výhru šest zápasů.

„Vezeme se na vítězné vlně a chtěli bychom to potvrdit v utkání s mužstvem, které na tom není dobře. Myslím si, že je pro nás povinnost odvézt si tři body,“ řekl trenér hostí Pavel Mikulčík.

Vzájemná bilance: soupeři se od roku 2000 zatím nestřetli.

Série: Mrlínek 6× nevyhrál.

STŘÍLKY – RAJNOCHOVICE 3:1 (1:0)

Souboj sousedů v tabulce zvládly lépe Střílky.

„Celkem brzy jsme se po brance Hlaváčka z trestného kopu ujali vedení. To nás uklidnilo. V první půli jsme měli víc ze hry a také víc šancí. Prvních dvacet minut druhé půle patřilo už tradičně soupeři, který vyrovnal. Naštěstí jsme se brzy vzpamatovali a dvěma góly si zajistili vítězství, které bylo zasloužené, protože jsme byli lepší,“ řekl domácí kouč Pavel Mikulčík.

„Začátek jsme zase zaspali a domácí hráli prim. Z naší strany to bylo dnes takové rozpačité. Podle mého názoru jsme měli kopat dvě regulérní penalty, ale rozhodčí zřejmě nechtěl domácí poškodit v úvodu zápasu. Potom to kompenzoval žlutými kartami, což nám bylo k ničemu. Ve druhém poločase se nám krásnou střelou z dálky podařilo vyrovnat. Potom jsme ztratili koncentraci a dvakrát jsme hloupě inkasovali. Domácí vítězství vybojovali,“ dodal trenér Rajnochovic Marko Cicvarič.

Branky: 15. Hlaváček, 68. Elzner, 76. Hubr – 61. Žídek. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 150.

Střílky: A. Stuchlík – Žižlavský, Jelínek, P. Posolda, M. Stuchlík, Hegr, T. Posolda, Hubr, Hlaváček, Sádlík, Elzner (Valášek, Brňák, L. Jelínek).

Rajnochovice: Rýc – Doležal, Staněk, Tureček, Vadel, Čech, Giebel, Topič, Kubík, Ides, Jurča (Žídek).

KROMĚŘÍŽ – 9. kolo: Rusava – Morkovice B 0:2 (0:1), Vlha, Šimčík, Holešov B – Skaštice 0:1 (0:1), M. Fousek, Žeranovice – Kyselovice 3:3 (1:2), Sklenář, K. Klimek, Hubík – vl., Seibert, Otáhal, Roštění – Mrlínek 1:0 (0:0), R. Číhal, Střílky – Rajnochovice 3:1 (1:0), Hlaváček, Elzner, Hubr – Žídek, Slavkov p. H. – Němčice 3:2 (1:0), Valoušek, Románek, Pavlica – Lochman, Darebníček, Prusinovice – Rataje 5:0 (2:0), Talach, Nevřala, Šiška, Darebník, Vybíral.
1. Kyselovice 9 6 3 0 23:11 21
2. Žeranovice 9 6 2 1 35:13 20
3. Rusava 9 6 1 2 29:10 19
4. Skaštice 9 5 1 3 20:22 16
5. Morkovice B 9 5 0 4 23:18 15
6. Střílky 9 5 0 4 22:26 15
7. Slavkov p. H. 9 4 2 3 17:21 14
8. Roštění 9 4 1 4 24:17 13
9. Rajnochovice 9 4 0 5 19:26 12
10. Holešov B 9 3 1 5 15:19 10
11. Němčice 9 3 1 5 18:23 10
12. Prusinovice 9 3 0 6 17:24 9
13. Mrlínek 9 1 1 7 16:29 4
14. Rataje 9 0 3 6 10:29 3


NĚMČICE – STŘÍLKY 1:3 (0:1)

Střílky získaly velmi důležité tři body v Němčicích.

„Zápas jsme absolutně nezvládli. Bylo vidět, že když nám vypadnou základní pilíře sestavy, nejsme schopni tu mezeru zalepit. Už v prvním poločase jsme si nechali dát první laciný gól. Soupeř hrál potom chytře. Zabetonoval vlastní branku a my jsme hráli do plných. To nám nevyhovuje. Za stavu 0:2 jsme hru otevřeli a hráli na hranici rizika. Podařilo se nám snížit, ale místo vyrovnání jsme potřetí inkasovali,“ řekl trenér Němčic Michal Štěpánek.

„Podali jsme super výkon a máme potřebné tři body. Už před zápasem jsme měli opět problém se sestavou. Musel jsem povolat některé z bývalých hráčů. V útoku nastoupil pětačtyřicetiletý Richard Brňák a využil svou zkušenost. Dostal míč za obranu a střelou pod břevno otevřel skore. Byl to hodně důležitý gól. První poločas byl oboustranně bez nasazení a nebyl nic moc. Očekával jsem od Němčic víc. Ve druhém poločase nás domácí zatlačili, ale my jsme z brejku přidali druhý gól. Potom jsme po uklouznutí gólmana nešťastně inkasovali. Domácí začali hrát na tři útočníky a my jsme se tak víc dostávali do přečíslení. Po jedné z akcí jsme vstřelili třetí gól a vezeme si tři body,“ pochvaloval si kouč Střílek Pavel Mikulčík.

Branky: 67. Štěpánek ml. – 53. a 88. P. Posolda, 10. Brňák. Rozhodčí: Vymětal. Diváci: 80.

Němčice: Láník – Sládeček, Hynčica, Frkal, Lochman, Sklenář, T. Darebníček, Cejpek, L. Niedermertl, Z. Niedermertl, Holý (Štěpánek ml., Vybíral, Urban).

Střílky: Stuchlík – Žižlavký, Jelínek, P. Posolda, Stuchlík, Hegr, T. Posolda, Hubr, Hlaváček, Brňák, Sádlík (Novák, Vrba).

 

KROMĚŘÍŽ – 8. kolo: Rataje – Slavkov p. H. 2:2 (1:1), Šafařík, Vacl – Janečka, Něstreljajev, Morkovice B – Prusinovice 3:1 (2:0), Hušek, Štolfa, Šimčík – Nevřala, Němčice – Střílky 1:3 (0:1), Štěpánek ml. – P. Posolda 2, Brňák, Rajnochovice – Roštění 2:1 (1:1), Kubík, Staněk – Pumprla, Mrlínek – Holešov B 2:2 (2:1), Podzemný 2 – Roubalík, Uruba, Skaštice – Žeranovice 3:1 (2:0), Macho 2, Chorý – K. Klimek, Kyselovice – Rusava 1:1 (1:1), Jančík – J. Pavelka.
1. Kyselovice 8 6 2 0 20:8 20
2. Žeranovice 8 6 1 1 32:10 19
3. Rusava 8 6 1 1 29:8 19
4. Skaštice 8 4 1 3 19:22 13
5. Morkovice B 8 4 0 4 21:18 12
6. Rajnochovice 8 4 0 4 18:23 12
7. Střílky 8 4 0 4 19:25 12
8. Slavkov p. H. 8 3 2 3 14:19 11
9. Roštění 8 3 1 4 23:17 10
10. Holešov B 8 3 1 4 15:18 10
11. Němčice 8 3 1 4 16:20 10
12. Prusinovice 8 2 0 6 12:24 6
13. Mrlínek 8 1 1 6 16:28 4
14. Rataje 8 0 3 5 10:24 3

NĚMČICE (5) – STŘÍLKY (11)

V neděli na sebe narazí týmy Němčic a Střílek. Lépe na tom jsou domácí, jimž patří páté místo. To hosté jsou až jedenáctí. Oba týmy však dělí jenom jeden bod. Němčice v minulém kole hladce prohrály v Roštění 1:5. Své renomé si rozhodně budou chtít napravit. Nyní mohou navázat na předchozí dva vítězné domácí duely a omluvit se svým fanouškům za poslední vystoupení.

„Střílky mají motivaci se ze spodku tabulky co nejrychleji dostat. U nás je to stejné, neboť jsme v posledním zápase s Roštěním zaváhali. Musíme se vrátit k naší hře, a pokud odvedeme takový výkon jako v domácím zápase s Holešovem B, tak věřím, že vyhrajeme,“ uvedl kouč domácích Michal Štěpánek.

Střílky v uplynulém kole doma přehrály Rataje a připsaly si všechny tři body po výhře 5:0.

„Vůbec nevím, jak Němčice hrají a kdo za ně vlastně nastupuje. Sleduji jen výsledky a především výhra Němčic nad Rusavou musí být pro nás varováním. Tabulka je hodně vyrovnaná a proto potřebujeme bodovat. Hrajeme jako na houpačce. Buď vysoko vyhrajeme, nebo prohrajeme. Proto bych chtěl, abychom výkony stabilizovali,“ prohlásil trenér Střílek Pavel Mikulčík.

Vzájemná bilance: soupeři se od roku 2000 zatím nestřetli.

 

STŘÍLKY – RATAJE 5:0 (3:0)

Rataje prodloužily sérii bez vítězství na devět utkání v řadě.

„Zápas měl pro oba týmy obrovský význam. My jsme ho zvládli bez problémů. Konečně se nám povedl vstup do utkání, když jsme v 5. minutě vedli 2:0. I přesto byly Rataje vyrovnaným soupeřem. Po přestávce jsme se z hřiště vytratili a hosté byli pětadvacet minut jasně lepší. Do šance jsme je však nepustili a sami přidali další dva góly. Výsledek je krásný, ale naše hra nebyla extra oslnivá,“ poznamenal domácí trenér Pavel Mikulčík.

„Zápas svou kvalitou nepatřil do okresního přeboru. Máme teď obrovskou krizi. Leží na nás hrozná deka. Bylo to vidět na naší hře. I když jsme se snažili hrát fotbal, tak jsme domácím nahrávali na jejich góly. Než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali 0:2. Ve druhém poločase jsme měli územní převahu, ale domácí když se přiblížili k naší brance, tak skórovali. Dnes to nešlo vůbec nikomu,“ povzdechl si trenér hostů Radek Skipala.

Branky: Hubr 2, Hegr, Elzner, Žižlavský. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 100.
Střílky: Stuchlík – Žižlavský, Jelínek, P. Posolda, M. Stuchlík, Hegr, T. Posolda, Hubr, Hlaváček, Elzner, Sádlík (L. Jelínek, Brňák, L. Vrba).
Rataje: Vondráček – Chalupa, Brázda, Michálek, Molek, Stratil, Avramov, Šafařík, Stoklasa, K. Chalupa, Veselý (Přecechtěl, Gryča, Miller).

18.9.2011

Rusava – Skaštice 8:1 (4:0), J. Pavelka 3, M. Vaculík 2, Zelený, Páník, Regentík – Oračka, Holešov B – Rajnochovice 1:2 (1:2), Frybort – Topič, Tureček, Kyselovice – Morkovice B 4:1 (0:0), Přikryl 3, Seibert – Přecechtílek, Žeranovice – Mrlínek 6:3 (3:2), Hubík 3, Pruš, D. Klimek, Plhal – Solař, Podzemný, Josinek, Roštění – Němčice 5:1 (3:0), Pumprla 3, R. Zapletal 2 – Pospíšilík, Střílky – Rataje 5:0 (3:0), Hubr 2, Hegr, Elzner, Žižlavský, Slavkov p. H. – Prusinovice 3:2 (2:0), P. Krajcar, Něstreljajev, Z. Sadil – Darebníček, Bartošek.

1. Žeranovice 7 6 1 0 31:7 19
2. Kyselovice 7 6 1 0 19:7 19
3. Rusava 7 6 0 1 28:7 18
4. Roštění 7 3 1 3 22:15 10
5. Němčice 7 3 1 3 15:17 10
6. Skaštice 7 3 1 3 16:21 10
7. Slavkov p. H. 7 3 1 3 12:17 10
8. Morkovice B 7 3 0 4 18:17 9
9. Holešov B 7 3 0 4 13:16 9
10. Rajnochovice 7 3 0 4 16:22 9
11. Střílky 7 3 0 4 16:24 9
12. Prusinovice 7 2 0 5 11:21 6
13. Mrlínek 7 1 0 6 14:26 3
14. Rataje 7 0 2 5 8:22 2

 

STŘÍLKY (12) – RATAJE (14)

V sedmém kole se utkají dva týmy, které patří k nejhorším v dosavadním průběhu letošního okresního ročníku. Střílky doma přivítají Rataje, které ještě nevyhrály. Hosté se to pokusí v neděli změnit. „Cílem teď je, aby se hráči dostali co nejrychleji do pohody a zlepšila se nálada. Všichni si samozřejmě uvědomujeme, o co nyní půjde. Jakákoliv další ztráta by byla velmi nepříjemná. Uděláme všechno pro to, abychom vyhráli. Pokud bychom neporazili posledního, tak by to už bylo úplně katastrofální,“ prohlásil kouč Střílek Pavel Mikulčík.

Sice se od Rataj nečekaly žádné velké útoky na přední místa v tabulce, ale že ani po šesti zápasech nebudou mít ani jednu výhru, tak to v klubu čekal málokdo.

„Domácí jsou až dvanáctí. Takže v kabině asi také nebude ta pravá pohoda. Uvidíme, kdo se s tím lépe vypořádá. Oba týmy jsou na tom podobně, i když ta situace u nás je ještě o poznání horší. Už se nemůžeme vymlouvat, že jsme hráli se soupeři z předních míst. Teď už prostě musíme bodovat,“ pronesl trenér hostů Radek Skipala.

Vzájemná bilance: 6 – 3 – 5, 29:28

Série: Rataje 8× nevyhrály.

PRUSINOVICE – STŘÍLKY 5:1 (3:1)

Prusinovice nastřílely Střílkám víc branek než v předchozích pěti kolech dohromady. Hosté naopak potvrdili, že mají zatím nejhorší obranu v soutěži.

„Konečně se nám hra dařila a dokázali jsme také proměňovat šance. Jeden gól byl hezčí než druhý. Vypadá to, že si kluci vzali k srdci mé připomínky. Ve druhém poločase jsme utkání už v pohodě dohrávali. Krásnou střelou do šibenice zvýšil Křepelka na 4:1 a třešničkou na dortu byla branka nůžkami v podání Sovadiny,“ pochvaloval si domácí trenér Viktor Vinklárek.

„Byla to katastrofa. Potvrdilo se, že kluci dali přednost hodům v Koryčanech před přípravou na zápas. Prohráli jsme 1:5 se soupeřem, který byl podle mého názoru nejslabším, na kterého jsme letos narazili. Za stavu 1:3 jsme trošku zvedli hlavu. Bohužel rozhodčí nám neuznal nesmyslně regulérní gól. Při malé domů domácích posoudil situaci jako ofsajd. To jsem nepochopil. Mohlo to být pro nás veselejší,“ poznamenal trenér hostů Pavel Mikulčík.

Branky: 11. a 16. Nevřala, 37. (pen.) Darebník, 61. Křepelka, 64. Sovadina – 23. vl. Rozhodčí: Novák. Diváci: 140.

Prusinovice: Spiegl – Sklenář, Mrázek (84. Barot), Bartošek, Darebníček, Nevřala (70. Vybíral), Křepelka, Tkadlčík, Šiška, Kopřiva (54. Sovadina), Darebník.

Střílky: Stuchlík – Žižlavský, Jelínek, P. Posolda, M. Stuchlík (75. Jelínek), Hegr, T. Posolda, Hlaváček, Vrba (81. Brňák), Sádlík, Elzner.

KROMĚŘÍŽ – 6. kolo:

Rataje – Roštění 1:1 (0:0), Molek – R. Zapletal, Morkovice B – Slavkov p. H. 5:2 (2:0), Vlha 2, Valášek, Hušek, Šimčík – Janečka, Mikulčák, Prusinovice – Střílky 5:1 (3:1), Nevřala 2, Darebník, Křepelka, Sovadina – vl., Němčice – Holešov B 2:0 (2:0), Vybíral, Urban, Rajnochovice – Žeranovice 1:3 (0:0), Ides – Hubík 2, M. Sedláček, Mrlínek – Rusava 0:1 (0:1), Zelený, Skaštice – Kyselovice 1:3 (0:2), Chorý – Jančík 2, Seibert.

1. Žeranovice 6 5 1 0 25:4 16
2. Kyselovice 6 5 1 0 15:6 16
3. Rusava 6 5 0 1 20:6 15
4. Skaštice 6 3 1 2 15:13 10
5. Němčice 6 3 1 2 14:12 10
6. Morkovice B 6 3 0 3 17:13 9
7. Holešov B 6 3 0 3 12:14 9
8. Roštění 6 2 1 3 17:14 7
9. Slavkov p. H. 6 2 1 3 9:15 7
10. Rajnochovice 6 2 0 4 14:21 6
11. Prusinovice 6 2 0 4 9:18 6
12. Střílky 6 2 0 4 11:24 6
13. Mrlínek 6 1 0 5 11:20 3
14. Rataje 6 0 2 4 8:17 2

STŘÍLKY – SLAVKOV P. H. 0:3 (0:2)

Dvakrát v řadě nedaly Střílky gól a prohrály shodně 0:3. Přitom v předchozích dvou duelech jich nastřílely devět.

„Dnes jsme předvedli suverénně nejhorší výkon v této sezoně. Všechno bylo špatné. My jsme nehráli fotbal. Soupeři jsme v prvním poločase darovali dva góly. V přestávce jsme přeskupili řady, ale po dvaceti vteřinách jsme inkasovali potřetí. Problém je v tom, že máme zraněné tři hráče, kteří by měli tvořit osu mužstva,“ řekl domácí trenér Pavel Mikulčík.

Slavkov po pěti zápasech na hřištích soupeřů bodoval naplno.

„Čekal jsem houževnatého soupeře, který nám nedá nic zadarmo, a musím se přiznat, že mě domácí mile překvapili. Bylo to pro nás o poznání snadnější, než jsem čekal. Víceméně se hrálo na polovině soupeře. Můžeme být spokojeni jak s výsledkem, tak i s předvedenou hrou,“ pochvaloval si předseda Slavkova p. H. Karel Mikulčák.

Branky: 12. Něstreljajev, 16. Janečka, 46. Ponížil. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 120.

Střílky: Rotter – Žižlavský, R. Jelínek, P. Posolda, M. Stuchlík, T. Posolda, Hubr, Elzner, Vrba (82. L. Jelínek), Sádlík.

Slavkov p. H.: Neradil – V. Mikulčák, P. Krajcar, Kužel, Juránek, Pavlica, Janečka (73. Kopřiva), J. Krajcar, Černý (24. Ponížil), Románek (62. Kučerka), Něstreljajev.

4.9.2011

KROMĚŘÍŽ – 5. kolo: Rusava – Rajnochovice 7:2 (3:1), Zelený 2, P. Pavelka, J. Pavelka, Vašík, Páník, L. Vaculík – Giebel, Kubk, Holešov B – Rataje 4:2 (0:1), Münster 2, Uruba, Sedlář – Michálek, Veselý, Skaštice – Morkovice B 2:1 (1:0), Chorý, Kvasnička – Štolfa, Kyselovice – Mrlínek 2:1 (2:0), Přikryl, Otáhal – R. Horák, Žeranovice – Němčice 5:1 (0:1), K. Klimek 4, M. Sedláček – Pospíšilík, Roštění – Prusinovice 5:0 (0:0), R. Zapletal 2, Balner, Pumprla, Filandr, Střílky – Slavkov p. H. 0:3 (0:2), Něstreljajev, Janečka, Ponížil. Dohrávka 1. kola: Skaštice – Rataje 3:3 (3:2), Oračka 2, Chorý – K. Chalupa, vl., Šafařík.

1. Žeranovice 5 4 1 0 22:3 13
2. Kyselovice 5 4 1 0 12:5 13
3. Rusava 5 4 0 1 19:6 12
4. Skaštice 5 3 1 1 14:10 10
5. Holešov B 5 3 0 2 12:12 9
6. Němčice 5 2 1 2 12:12 7
7. Slavkov p. H. 5 2 1 2 7:10 7
8. Roštění 5 2 0 3 16:13 6
9. Morkovice B 5 2 0 3 12:11 6
10. Rajnochovice 5 2 0 3 13:18 6
11. Střílky 5 2 0 3 10:19 6
12. Mrlínek 5 1 0 4 11:19 3
13. Prusinovice 5 1 0 4 4:17 3
14. Rataje 5 0 1 4 7:16 1

28.8.2011

MORKOVICE B – STŘÍLKY 3:0 (2:0)

Rezerva Morkovic po dvou porážkách zabrala a v souboji s nováčkem si připsala všechny tři body.

„Na hřišti byl jenom jeden tým. Nastoupili jsme v nejsilnější možné sestavě a na naší hře to bylo znát,“ řekl stručně vedoucí mužstva domácích Jiří Řezáč.

Střílky poprvé v sezoně nedokázali dát ani jeden gól.

„Soupeře jsme se zbytečně báli. Hráli jsme ustrašeně a špatně. Chybělo mě u hráčů větší nasazení a bojovnost. Vůbec se nám nedařila kombinace. Hodně míčů jsme domácím odevzdali úplně zadarmo. Za stavu 0:2 jsme se trochu zvedli, ale namísto snížení jsme potřetí inkasovali a bylo po zápase,“ řekl trenér Střílek Pavel Mikulčík.

Branky: Vlha 2, Hušek. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 100.

Morkovice B: Vrba (46. Veselý) – Vymazal, Řezáč, Oplt, Skácel, Hušek, Hlaváček, Pajgr, Štolfa, Šimčík, Vlha (Tesař, Přecechtílek).

Střílky: A. Stuchlík – Žižlavský, Jelínek, Rotter, Hubr, Hlaváček, Sádlík, M. Stuchlík, Hegr, T. Posolda (Jelínek).

 

21.8.2011

ROŠTĚNÍ – STŘÍLKY 2:4 (0:1)

Roštění našlo v domácím prostředí prvního přemožitele po sérii sedmi utkání bez porážky.

„V prvním poločase jsme měli pět gólových šancí, které jsme samozřejmě neproměnili. Mířili jsme jen do tyčky a do břevna. Navíc hostům dobře zachytal brankář. Po chybě obránce jsme před přestávkou inkasovali. Vyrovnali jsme hned v první minutě druhého poločasu. Nemohli jsme se však pořádně dostat do tempa. Hosté hráli na brejky. Zaslouženě si odvezli tři body,“ přiznal předseda Roštění René Pagáč.

Podruhé v letošní sezoně vyjel nováček ze Střílek na hřiště soupeře a po debaklu v Žeranovicích si z Roštění odvezl všechny tři body. O vítězství hostů výrazně rozhodla střelecká pohotovost Posoldy, který dal všechny branky Střílek.

„Určitě pomohl k vítězství, ale samozřejmě to nebyla jenom jeho zásluha, ale celého mužstva. Dostal krásné přihrávky za obranu. Nezvládli jsme jenom vstup do druhé půle, kdy jsme po devatenácti vteřinách inkasovali. Naštěstí nás to nestálo body. Celý tým podpořený skvělým brankářem podal výborný výkon. Na šance to bylo vyrovnané utkání,“ dodal trenér Střílek Pavel Mikulčík.

Branky: 46. Pumprla, 65. R. Zapletal – 28., 55., 60. a 71. P. Posolda. Rozhodčí: Koláček. Diváci: 150.

Roštění: M. Nevřala – Darebníček (70. Novotný), Navrátil, R. Číhal, Přikryl (56. Darebník), Pumprla, Paštěka, Filandr, R. Zapletal, Škrabana, Grigar.

Střílky: A. Stuchlík – Žižlavský, R. Jelínek, P. Posolda, M. Stuchlík (84. Rotter), Hegr, T. Posolda, Hubr, Hlaváček, Elzner, Sádlík.

Holešov B – Slavkov p. H. 2:0 (1:0), Frybort, Ohlídal, Mrlínek – Morkovice B 4:3 (3:2), J. Horák 2, Dostál 2 – Šimčík, Pajgr, Petráš, Skaštice – Rajnochovice 2:4 (0:1), Macho, Kvasnička – Žídek 2, M. Čech, vl., Kyselovice – Němčice 1:1 (1:1), Krčma – Pospíšilík, Rusava – Rataje 4:1 (2:0), Zelený 2, Páník, V. Pavelka – K. Chalupa, Žeranovice – Prusinovice 5:1 (0:1), K. Klimek 2, D. Klimek, Plhal, Sklenář – R. Nevřala, Roštění – Střílky 2:4 (0:1), Pumprla, R. Zapletal – P. Posolda 4.

21.8.2011

ROŠTĚNÍ - STŘÍLKY 2:4 (0:1)

Po bezchybném poločase a vedení jedna nula, domácí ve druhém poločase hned po výkopu vyrovnali. To však naše hráče nezlomilo a po rychlích brejcích zvýšili na 1:3. Domácí nás zatlačili a po faulu na brankáře snížili. Ke slovu však přišel Petr Posolda, který vsítil svou čtvrtou branku v utkání a rozhodl zápas. Naši hráči všichni bojovali, až do konce utkání a domácí již k ničemu nepustili. KP

 

 

14.8.2011

STŘÍLKY – HOLEŠOV B 5:1 (2:1)

Rezerva Holešova začala ve Střílkách dobře, když se už v 5. minutě dostala do vedení.

„Měli jsme sice úspěšný vstup, ale potom se to zvrtlo. Opět jsme řešili problém se sestavou. Nakonec nás odjelo alespoň dvanáct,“ povzdechl si trenér hostů Milan Dvorník.

„Opět jsme jako v Žeranovicích nezvládli začátek. Inkasovali jsme naprosto zbytečný gól. Naštěstí jsme hru vyrovnali a dvakrát jsme se gólově prosadili. Navíc jsme ještě nastřelili tyčku,“ řekl domácí kouč Pavel Mikulčík.

Domácím se ještě v prvním poločase podařilo stav otočit a rychle se dokázali oklepat z debaklu v prvním kole. Definitivní rozhodnutí přišlo až v závěrečných dvaceti minutách, kdy vstřelil nováček soutěže další tři branky.

„Ve druhém poločase jsme opět trefili tyčku. Naštěstí jsme brzy potom přidali třetí gól a v závěru jsme naše vítězství potvrdili,“ podotkl Mikulčík.

„Domácí branku jsme ve druhém poločase téměř neohrozili a udělali jsme ve Střílkách velkou ostudu. Nejde o výsledek, ale o předvedenou hru. Domácí nás doslova přejeli. Za bojovnost byli odměněni po zásluze pěti brankami

Branky: 35. a 79. Elzner, 19. T. Posolda, 70. P. Posolda, 81. Hubr – 5. Roubalík. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 200.

Střílky: A. Stuchlík – Žižlavský, R. Jelínek, Valášek (72. M. Stuchlík), P. Posolda (85. Vrba), Hegr, T. Posolda, Hubr, Hlaváček, Sádlík, Elzner.

Holešov B: Pospíšil – Soldán, Roubalík, Oral, Očadlík, Michálek, Sedlář, Hasala, Snopek, Jirsa (65. Frybort), U­ruba.

14.8.2011 Střílky

Naši hoši přesvědčili diváky i vedení klubu, že se umí na zápas připravit. Předvedli jak se bojuje o body v OP a soupeře přehráli výkonem za který si první body zasloužili. Všichni do jednoho bojovali, až do konce utkání a diváci je za to odměnili potleskem ve stoje. Hoši jen tak dále.

Rataje – Kyselovice 1:3 (0:0), K. Chalupa – J. Seibert, Krčma, Zádrapa, Morkovice B – Roštění 1:3 (0:1), Dutka – R. Zapletal 2, Pumprla, Střílky – Holešov B 5:1 (2:1), Elzner 2, T. Posolda, P. Posolda, Hubr – Roubalík, Slavkov p. H. – Žeranovice 0:0, Prusinovice – Rusava 0:2 (0:1), Mich. Vaculík, Petr Pavelka, Němčice – Skaštice 1:3 (1:2), Lochman – Bubla, Oračka, Chorý, Rajnochovice – Mrlínek 4:3 (1:2), Topič 3, Kubík – D. Horák, Heryán, Josinek.

 

Okresní sezóna začala debaklem nováčka

Kroměřížsko – Nečekanou kanonádou vstoupili do nového ročníku okresního přeboru fotbalisté Žeranovic. Na svém hřišti rozdrtili nováčka ze Střílek 10:1. Po čtyřech brankách vstřelili Karel Klimek a Pavel Plhal.

ŽERANOVICE – STŘÍLKY 10:1 (4:0)

Domácí museli poslat do branky loni jednoho z nejlepších střelců okresního přeboru Hubíka, ale toho nováček ze Střílek příliš neprověřil. Hosté dali svou jedinou branku z penalty, když Hlaváček snižoval na 6:1. Nakonec si hráči Střílek odvezli pořádný debakl.

„Taková je prostě realita a tak to je. Domácí nás přejeli neuvěřitelným způsobem. Všude jsme byli pozdě. Vůbec jsme hráčům Žeranovic nestačili. Bohužel už v 6. minutě jsme po chybě gólmana inkasovali z trestného kopu. Potom nás sice několikrát podržel, ale my jsme vůbec nestíhali,“ přiznal kouč Střílek Pavel Mikulčík.

„Hostům jsme možná ukázali, jak se hraje v I. B třídě a ne v okresním přeboru. Zápas nám opravdu sedl. Gólů jsme mohli dát ještě víc. Já sám i Plhal jsme šli v první půlce každý ještě dvakrát sami na brankáře, ale nedali jsme to. Hosté se snažili a dřeli až do konce, ale my jsme byli prostě o třídu lepší,“ pochvaloval si domácí trenér a střelec čtyř branek Karel Klimek.

Loňský vítěz III. třídy skupiny B se hned v prvním kole přesvědčil, že okresní přebor je úplně jiná soutěž. „Dnes jsme dostali pořádnou facku a je otázkou, zda jich v prvních kolech nebude víc. Těžko se mi naše premiéra hodnotí,“ dodal kouč Střílek.

„Doufám, že stejný výkon podáme i v dalším kole,“ přeje si trenér Žeranovic Karel Klimek.

Branky: 6., 49., 57. a 88. K. Klimek, 15., 35., 69. a 85. Plhal, 61. D. Klimek, 87. Pruš – 63. Hlaváček (pen.). Rozhodčí: Dundová. Diváci: 150.

Žeranovice: Hubík – Mikáš, R. Smýkal, Menšík, R. Klimek, Pruš, Sklenář, K. Klimek, D. Klimek, Sedláček, Plhal (T. Smýkal, Potůček).

Střílky: Rotter – Žižlavský, Sádlík, Jelínek, Valášek, Posolda, Stuchlík, Hegr, Vrba, Hubr, Elzner (Jelínek, Hlaváček).

1. kolo: Rusava – Slavkov p. H. 5:0 (1:0), J. Pavelka 2, Zelený, Liška, M. Vaculík, Žeranovice – Střílky 10:1 (4:0), K. Klimek 4, Plhal 4, D. Klimek, Pruš – Hlaváček, Holešov B – Roštění 4:3 (0:2), Roubalík 4 – Číhal 2, R. Zapletal, Rajnochovice – Morkovice B 2:4 (1:2), Topič 2 – Dutka, Štolfa, Sukup, Pajgr, Mrlínek – Němčice 2:6 (1:3), Podzemný, Rotter – Z. Niedermertl 2, D. Holý 2, Urban, Vybíral, Skaštice – Rataje 0:1 – ukončeno ve 31. minutě pro podmáčený terén, Kyselovice – Prusinovice 4:1 (2:1), Otáhal 2, Kroupa, Přikryl – Darebník.

Hit prvního kola :

občan Sychra, otázka na managera - neměli jste špatně nabroušené brusle a krátké hokejky?

6.8.2011 Žeranovice

Žeranovice - Střílky 10:1 (4:0)

Někteří hráči Střílek přistoupili k utkání velmi nezodpovědně. Po páteční noci na Kamínkách, posnídali několik piv a jeli na steč na hřiště jednoho z nejlepších mužstev OP. A taky to tak dopadlo. Tým M I S T R Ů se vůbec nedostal do hry a trápení otrávilo nejen hráče, ale spoustu fanoušků Střílek a Koryčan, kteří jeli za hráči auty. Je zbytečné rozebírat proč a jak, ale žádám hráče, aby se zamysleli proč loňskou sezónu vyhrávali. Pracovali jste jako tým a přistupovali k utkání připraveni. Odměnou Vám byla radost ze hry a následné oslavy. Ve vyšší soutěži je nutné toto dodržovat. Nikdo nechce, aby jste opět vyhráli tuto soutěž, ale nedělali ostudu Stříleckému fotbalu.

Karel Pavlík

Napsal Deník

ŽERANOVICE (5) – STŘÍLKY (III. B – 1)

Před rokem zahájily Žeranovice sezonu vítězstvím 5:1 nad Prusinovicemi. Dnes by se jim v zahajovacím zápase měl postavit snadnější soupeř, nováček ze Střílek.

Žeranovice před sezonou posílil jen Petr Pruš z Rymic. Naopak nepřišli o jeden svůj klenot Davida Klimka, o kterého měly zájem Těšnovice.

„Zůstává u nás. Já bych ho ostatně ani nikam nepustil,“ řekl s úsměvem kouč Žeranovic Karel Klimek.

Žeranovicím se doma v poslední sezóně velmi dařilo, prohrály jen třikrát. Trenér domácích Karel Klimek si je vědom důležitosti prvního utkání.

„Nejdůležitější bude start, který se nám loni povedl. Vzhledem k dalšímu náročnému losu bychom teď rádi hned na úvod získali před našimi fanoušky zase tři body. Zápasy s nováčky však nebývají jednoduché. Hosté určitě dají do prvního zápasu všechno. Hlavně nesmíme zápas podcenit, aby nás soupeř přehrál,“ myslí si Klimek.

Do Střílek přišel před sezonou Martin Valášek z Těšnovic. Z hostování v Koryně se vrátil Tomáš Posolda. Oporou by měl být i brankář Lukáš Rotter, který se také do Střílek vrátil na hostování.

„Právě start do soutěže pro nás bude hrozně důležitý. Chceme první body přivézt už ze Žeranovic. Bohužel nejsem spokojen s přístupem hráčů k letní přípravě, která se moc nepovedla. Sám jsem zvědavý co budeme schopni v okresním přeboru předvádět,“ přiznal kouč Střílek Pavel Mikulčík.

Vzájemná bilance: od roku 2000 se soupeři nestřetli

Série: Střílky venku 6× neprohrály

 

 

 

 

 

 

Mistři :  2010/11

masér Tomáš Bazalka, Petr Posolda, Jan Novák, Michael Hubr, David Jelínek, Roman Jelínek, Tomáš Daníček, Stanislav Žižlavský, Petr Foltýn, Lukáš Vrba, Mirek Vrba, kondiční trenér Magda Přerostová, trenér Pavel Mikulčík a trenér Jarolím, kustod Milan Krejčiřík, Marek Stuchlík, Tomáš Hlaváček, Lukáš Sádlík, Jara Hegr, Jara Konfál, Lukáš Jelínek, Miroslav Elzner, Jan Šulovský, golmané Libor Hlaváč, Aleš Stuchlík,

 

Tabulka

 
 
  #   Tým Web   Z   V   R   P   Skóre   B   +/-  
 
  1.   web >   28   20   5   3   97:34   65   23  
 
  2.       28   19   3   6   85:39   60   18  
 
  3.   web >   28   18   3   7   96:43   57   15  
 
  4.       28   17   5   6   90:37   56   14  
 
  5.   web >   28   13   4   11   57:58   43   1  
 
  6.   web >   28   13   2   13   80:74   41   -1  
 
  7.       28   12   5   11   63:60   41   -1  
 
  8.   web >   28   12   4   12   75:71   40   -2  
 
  9.       28   10   7   11   49:49   37   -5  
 
  10.       28   11   4   13   55:72   37   -5  
 
  11.   web >   28   11   2   15   70:83   35   -7  
 
  12.       28   8   6   14   29:58   30   -12  
 
  13.   web >   28   7   3   18   44:86   24   -18  
 
  14.       28   6   2   20   46:90   20   -22  
 
  15.       28   5   1   22   33:115   16   -26

 

Roštín 26.6.2011

Roštín - Střílky 2:2 (0:1)

V pozměněné sestavě hráli všichni náhradníci včetně gólmana A. Stuchlíka. Hráči v podvědomí vítězsví soutěže hráli velmi opatrně a nechodily do soubojů naplno. Přesto jsme soupeře přehrávali a ujali se vedení tvrdou střelou Petra Posoldy. Do poločasu jsme zahodily několik slibných šancí a toho ve druhém poločase využili domácí po trestných kopech. Obě branky padly po otočení verdiktu rozhodčího Tichánka. Střely to však byli výstavní do horního růžku. Naši však nechtěli prohrát a zatlačili domácí před jejich branku. Podařilo se vyrovnat, až v samotném závěru, po přiklepnutí Hubra na nabíhajícího Posoldu. Zápas byl v celku pěkný pro diváky a příjemným rozloučením ze sezónou.

Střílky : Hlaváč, Konfál, Hlaváček, R. Jelínek, M. Vrba(D. Jelínek), Daníček(A. Stuchlík), M. Stuchlík, Posolda, Hegr, Hubr, L. Jelínek(L. Vrba)

 

Hodnocení sezóny trenérem Pavlem Mikulčíkem :

Do nové sezóny jsme vstupovali s cílem odčinit nepovedenou loňskou sezónu, kdy
jsme patřili mezi nejhorší mužstva na okrese, což se nám podařilo na jedničku.                         Od prvních kol jsme hráli útočný fotbal a zaslouženě bodovali. Největší podíl na
úspěších měla tvrdá letní příprava a příchod zkušených hráčů Foltýna a Sádlíka. Cílem pro podzim jsem stanovil umístění do 5.místa, což jsme výrazně překonali a skončili na 1.místě s náskokem 2 bodů. Do zimní přípravy jsme šli s úmyslem potrénovat a pokusit se o malý zázrak a celou soutěž vyhrát. To se přes mnoho problémů počínaje od velmi slabé účasti na tréninkových jednotkách, kdy jsme prakticky na celé jaro přišli z pracovních důvodů o hráče Elznera a Jelínka, přes nepříjemné zranění Foltýna ve 3. jarním kole v Bezměrove a
následném zranění kanonýra Hubra podařilo. Tady nám hodně pomohl zimní příchod
Petra Posoldy z Koryčan, který pomohl zacelit díry po zraněných. Myslím, že je to
krásná odměna za nasazení a obětavost jak všech hráčů, tak realizacního týmu,                            a v neposlední řadě manažera klubu a trenérů.

Tímto Vám všem za úžasnou sezónu děkuje
head coach Pavel Mikulčík.

 

Střílky 19.6. 2011

Střílky - Litenčice 3:1 (2:0)

Přestože jsme věděli výsledek z Lubné, k poslednímu domácímu utkání se všicni hráči připravili zodpovědně. Od začátku jsme chtěli potvrdit roli lídra soutěže. Přehráli jsme soupeře hlavně ve hře dopředu. Skóre otevřel náš elitní střelec Hubr, po přihrávce Nováka mezi obránce, nezaváhal. Mužstvo o deset minut později uklidnil Novák, když po centru M. Stuchlíka, hlavou překonal jinak dobře chytajícího Rachtavu. Po poločase již hráči drželi vedení a v 57. min. po rohovém kopu Posoldy, vstřelil na 3:0 hlavou Žižlavský. Pak se již dohrávalo za stálého skandování domácích příznivců, kteří vyvolávali jména hráčů. Náladu nám malinko skazil v 71. min L. Raclavský, který po trestném kopu hlavou přehodil A. Stuchlíka a snížil na konečných 3:1. Závěr utkání byl oslavou titulu a diváci měli velikou radost z podařené sezóny.

Branky : 22. Hubr, 33, Novák, 57. Žižlavský  - 71. Raclavský

Rozhodčí : Novák

Diváci : 200

Střílky : A.Stuchlík(74. Hlaváč), L. Vrba, Žížlavský, Hlaváček, R. Jelínek, Hegr, Stuchlík(Daníček),    Sádlík( Konfál) Novák, Posolda, Hubr.( M. Vrba, Jelínek L.,Jelínek D.)

Litenčice : Ractava, Zapletal, Veselý, F. Pátik, M. Pátik, Raclavský, T. Horák, Kunčar, Novotný,   Janček, P. Horák (Kroutilík)

 

 

SKUPINA B – 30. kolo: Střílky – Litenčice 3:1 (2:0), Hubr, Novák, Žižlavský – Raclavský, Troubky – Roštín 4:0 (3:0), Střelec, Tesařík, Medek, Štěpánek, Lubná B – Bezměrov 2:1 (2:1), Kovařík, Valach – Zavřel, Bařice – Zlobice – nehl., Rataje B – Počenice 2:4 (1:2), Molek, Poledňák – Mišurec 3, Zbořil, Kyselovice B – Skaštice B 3:1 (1:1), Vodička, P. Úlehla, M. Říkovský – Zavadil, Šelešovice – Lutopecny 0:5 (0:2), Jurásek 2, Frýdl 2, Krist.

Střílky 19.6. 2011

M I S T Ř I -   D Ě K U J E M

A je to tady. To v co jsme doufali celé jaro, postup do okresu, nastalo nyní. Lubná B porazila Bezměrov 2:1 a již nikdo ze soupeřů nás nemůže ohrozit v boji otitul ve III. třídě. Dnes nastupujeme na domácím hřišti k derby proti Litenčicím a všichi doufáme, že oslavy budou také na hřišti.

Napsali o nás.

Ve skupině B remizovaly Střílky v Lutopecnách 3:3 a na druhý Bezměrov mají k dobru pět bodů. Ze hry o postup vypadla rezerva Lubné, která prohrála 0:1 v Roštíně. Na tento důležitý zápas se nedostavil delegovaný rozhodčí.

„Zpočátku byla na našem mužstvu znát třítýdenní pauza bez mistrovského zápasu, ale postupem času jsme se přizpůsobili hostujícímu mužstvu a hráli dobrý fotbal. Dvakrát jsme se ujali vedení, ale hosté vždy vyrovnali. Velké problémy nám dělal zvláště hostující Posolda. Ve druhém poločase jsme se na něj zaměřili a již tolik nebezpečný nebyl. Hosté se dostali do vedení, ale téměř vzápětí jsme vyrovnali. Hrál se na tuto soutěž výborný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Obrany tentokrát neměly svůj den, ale brankáři oba týmy podrželi. Remíza byla nakonec spravedlivá a diváci odcházeli spokojeni,“ řekl po utkání domácí trenér Josef Pospíšil.

 

Lutopecny 12.6. 2011

Lutopecny - Střílky 3:3 (2:2)

Do Lutopecen jsme jeli aspoň pro bod a podařilo se. Utkaní se hrálo v rychlém tempu s mnoha šancemi na obou stranách. Začátek utkání patřil domácím naopak konec utkání hostům. Domácí se ujali vedení, to nás však vyprovokovalo k větší aktivitě a po přihrávce Nováka na neobsazeného Posoldu jsme vyrovnali. Druhý gól domácích po centru do vápna, bohužel vstřelil náš obránce Žižlavský pěknou hlavičkou pod břevno před vybíhajícím gólmanem. Vyrovnání přišlo brzy a opět po uvolnění Posoldy, který prošel mezi obránci a střelou k tyči nezaváhal. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zvrátit výsledek na svoji stranu. To se nám povedlo po centru L. Vrby , domácí obránce nezpracoval míč a Hubr pohodlně přehodil brankáře. Hned v následující minutě přišlo vyrovnání. Na polovině jsme ztratili míč a dlouhým centrem do pokutového území domácí Jurásek vyrovnal, když před ním na mokrém terénu upadl opět Žižlavský. Čtvrt hodiny před koncem zahodili domácí jasnou tutovku, když útočník překopl prázdnou branku z malého vápna. Pak jsme zatlačili domácí a měli několik slibných šancí. Neodpískaná penalta na Posoldu, tyčka R. Jelínka, tvrdá střela Nováka, kterou z námahou vytěsnil brankář na roh a v poslední minutě Hubr sám před brankářem neprostřelil. Po info o ostatních výsledcích je pro nás bod zlatý.

Střílky : A. Stuchlík, L. Vrba, Žížlavský, Hlaváček, R. Jelínek, Hegr, Stuchlík(70.D. Jelínek), Sádlík, Novák(88. Daníček), Šulovský(20.Hubr), Posolda, (Hlaváč, L. Jelínek, M. Vrba)

Branky : 20. Posolda, 35. Posolda, 56. Hubr

 

29. kolo: Lutopecny – Střílky 3:3 (2:2), Frýdl, vl., Jurásek – Posolda 2, Hubr, Skaštice B – Šelešovice 0:3 – kontumováno, domácí k utkání nenastoupili, Počenice – Dřínov 3:2 (1:1), Mišurec, Tesař, Kocourek – Šiška, Babák, Zlobice – Rataje B 0:2 (0:1), Zloch, Fojtík, Bezměrov – Bařice 1:1 (1:0), Valovič – Vyrobík, Roštín – Lubná B 1:0 (0:0), Šimčák, Litenčice – Troubky 3:1 (2:1), Novotný 2, Janček – Vaňák.

 

 

Napsali o nás.

Favorité III. třídy svým soupeřům nadělovali

Kroměřížsko – Vedoucí tým fotbalové III. třídy skupiny A – Mrlínek deklasoval Pravčice a chybí mu už jenom krůček k postupu do okresního přeboru. Také lídr skupiny B ze Střílek doma lehce zvládl duel s Troubkami.

Překvapivě zaváhali jejich pronásledovatelé. Bezměrov prohrál na hřišti předposlední rezervy Rataj a Lubná B podlehla dokonce doma devátým Litenčicím. Tři kola před koncem sezony tak mají Střílky pět bodů k dobru před druhým Bezměrovem.

Výborně bránícího Žižlu sleduje střelec branky Hegr.


Kroměřížský deník - Libor Kopčil.

 

Střílky 5.6.2011

Střílky - Troubky 6 :1 (4:0)

Po rozpačitém začátku domácí v 6. min. předvedli akci na jeden dotek a Hubr po přihrávce Posoldy vstřelil do prázdné branky prní gól. Troubky se snažily, ale obrana domácích je k ničemu nepustila. Ve 30. min. Posolda vyslal do sóla Hegra , který se obtočil kolem hostujícího obránce a střelou k tyči zvýšil na 2:0. Pak jsme již předváděli svůj technický fotbal a třetí gól padl záhy. Posolda dostal přihrávku mezi obránce a přihrávkou pod sebe našel Hubra, který opět nezaváhal. Ve 43. min. po trestném kopu z 20 metrů přesnou střelou přes zeď  zvýšil na poločasový výsledek 4:0 Hlaváček. Po poločase uspokojení domácí zaváhali při rohovém kopu hostů a Tesařík snížil na 4:1. Hosté však nebyli nebezpeční a po hluché dvacetiminutovce, R Jelínek našel přesným centrem do vápna Hubra, který se hlavou nemýlí a vsítil další branku. Poslední branku v 76. min. vstřelil Posolda, když po sólu obešel čtyři hráče hostů a tvrdou střelou po zemi prostřelil gólmana .

Branky : 6. Hubr, 30. Hegr, 36. Hubr, 43. Hlaváček, 66. Hubr, 76. Posolda

Diváci : 120

Rozhodčí : Dundová

Střílky : A. Stuchlík, Žižlavský(70. D. Jelínek), R. Jelínek, Posolda, M. Stuchlík, Hegr(60. Šulovský), Hubr, Hlaváček, Vrba L., Novák(77. Konfál), Sádlík.(Daníček, L. Jelínek, Hlaváč)

Troubky : Zahradníček, Varaďa, Tesařík, Prachař, Kunc, Vaňák, Pergl, Štěpánek, V. Hlaváč, Boukal, Horák,( Makový, J. Hlaváč, Bureš)

 

SKUPINA B – 28. kolo: Střílky – Troubky 6:1 (4:0), Hubr 3, Hegr, Hlaváček, Posolda – Tesařík, Lubná B – Litenčice 0:3 (0:0), Hamala, T. Horák, Raclavký, Bařice – Roštín 1:1, R. Černý – vlastní, Rataje B – Bezměrov 4:1 (0:0), Molek 2, Juráň, Zloch – Valovič, Dřínov – Zlobice 5:1 (3:1), Šiška 2, Štěpánek, Kučírek, T. Navrátil – Topič, Kyselovice B – Počenice 7:5 (3:1), Tinka 3, M. Ulehla 2, Jančík, A. Řikovský – Pospěch 2, Hrušák 2, Barnet, Lutopecny – Skaštice B 3:0 kontumováno (hosté nepřijeli).

 

Střílky se vrátily do čela

Ve skupině B zaváhal vedoucí Bezměrov, který jen remizoval doma s Dřínovem. Na první příčku se tak po snadné výhře ve Skašticích vrátily Střílky. Ve hře o postup zůstává i třetí Lubná B, která ztrácí tři body.

 

Skaštice 29.5.2011

Skaštice - Střílky 1:8 (0:2)

Začátky obou poločasů rozhodli o výhře hostů. V šesté minutě po brankách Posoldy a Sádlíka byl stav 0:2. Pak hosté domácí přehrávali, ale zahodily několik slibných šancí. Do poločasu se již nikdo netrefil. Po poločase opět v šesté minutě 0:4 po trefách Posoldy. Domácí přestali hrát a  hosté trénovali dobývání branky. Za stavu 0:6 po ojedinělém protiútoku vstřelili čestný úspěch domácí pěknou střelou do šibenice. Hosté se dál usadili na polovině hostů a kombinační hrou si vytvořili nespočet šancí a rohových kopů. Proměnili však jen dvě a nebýt toho, že si hráči dávali přednost kdo vstřelí branku, mohl být výsledek dvouciferný.

Branky : Posolda 5, Sádlík, Elzner, Stuchlík

Střílky : Stuchlík A., Hegr(70.Daníček), Žižlavský(60. Jelínek D.), Hlaváček, Jelínek R., Elzner, Sádlík, Stuchlík, Posolda, Šulovský(46. Vrba L.), Hubr.

 

 

SKUPINA B – 27. KOLO: Zlobice – Kyselovice B 3:2 (1:1), L. Vlček, Spáčil, Uhrinovský – Úlehla, Netopil, Roštín – Rataje B 2:1 (1:1), Malina 2 – Fojtík, Troubky – Lubná B 3:4 (1:3), V. Hlaváč, V. Kunc, Jenerál – Loučka 2, Strýc, Kovařík, Skaštice B – Střílky 1:8 (0:2), Zavadil – Posolda 5, Sádlík, Stuchlík, Elzner, Počenice – Šelešovice 2:2 (0:2), V. Zbořil 2 – Scholz, Večerka, Bezměrov – Dřínov 1:1 (1:0), Ulehla – Držálek, Litenčice – Bařice 1:2 (1:1), Vinklárek – Marek, Černý

 

Střílky 22.5.2011

Střílky  - Lubná B 0:1 (0:0)

Vyrovnané utkání bez minima šancí na obou stranách, kde obrany předčily útoky.  Výsledek ovlivnily tři skutečnosti, které bohužel již nikdo nevrátí. Gól hostů z jasného ofsajdu, odpískaný ofsajd Hubrovi, který vybíhal za obránci a sám běžel na gólmana hostů a neproměněná penalta v poslední minutě utkání. Smutnější je však to, ( vím, že nikdo není dokonalý ) že oba pomezní rozhodčí jsou domácí, ale tato skutečnost může ovlivnit snažení celého týmu v boji o postup do okresu.

Branky :   62. Strýc
Diváků :   120
Rozhodčí : Caletka

Střílky : Stuchlík A., Hegr, Hlaváček, Žižlavský, Jelínek R., Novák, Stuchlík M(82. Konfál)., Sádlík, Elzner, Šulovský (60. Hubr), Posolda.

Lubná : Burda, Polišenský, Mynář, Gremlica, Chýla, Tvrdý, Loučka, Haloda, Piškula,Strýc, Kovařík

 

19.5.2011

Po pauze se již každé fotbalové srdce těší na nedělní souboj s Lubnou. Doufám, že se naši hráči a realizační tým dobře připraví, a tak se postarají o nezapomenutelný zážitek pro diváky. Myslím, že přijde víc jak přes stovku fanoušků a skalních s trubkami a transparenty. Do sportovního odpoledne jistě patří i chutná klobáska z udírny Vinci01 a dobré nápoje hospodské Emilky.

Proto zvu všechny naše příznivce na krásné odpoledne na místní fotbalové hřiště a kdybychom ještě vyhráli, byl by víkend jak se patří.

KP

 

25. kolo: Roštín – Kyselovice B 4:0 (1:0), Novák st. 2, Rozsypal, Stavinoha, Troubky – Rataje B 4:2 (2:2), Pergl 2, Veselý, V. Hlaváč – Zloch, Juráň, Počenice – Skaštice B 0:0, Zlobice – Lutopecny 1:7 (0:3), Hána – Hanzlík 2, Schořík 2, Krist, Jurásek, Drulák, Bezměrov – Šelešovice 4:1 (1:0), Valovič 2, M. Večerka, Zavřel – Večerka, Litenčice – Dřínov 3:2 (2:0), Kroutilík, vl., P. Horák – Babák, Hlaváč, Lubná B – Bařice 1:2 (1:0) nehl.

 

15.5.2011 Střílky - V O L N O !!!

 

8.5. 2011 Střílky

Střílky - Bařice 3:0 (2:0)

V zápase prvního s devátým týmem splnil domácí favorit povinnost. Střílky napínali diváky až do 40. minuty, kdy M. Stuchlík přihrál Elznerovi a ten kličkou obránci poslal míč kolem padajícího brankáře do branky. Druhý gól padl záhy, po zahrávání standardní situace, míč odrazili obránci hostů za Žižlavského a ten nůžkami vrátil balón do vápna, kde pohotově zakončil opět Elzner.
Po změně stran jsme pokračovali v dobrém výkonu. Vytvořili jsme si další šance, ale nedokázali je proměnit. Až dvacet minut před koncem Šulovský vybojoval ve vápně balón a přihrávkou pod sebe na Posoldu, který nezaváhal rozhodl zápas pro domácí. V 80. minutě po pasu Hlaváčka , unikl obráncům Šulovský, obhodil gólmana, ale trefil tyč branky. V poslední minutě opět po brejku Šulovský - Posolda, hostující obránce fauloval a kopala se penalta. Elzner mohl dovršit hattrick, ale hostující gólman střelu chytil. Soutěž je dlouhá a je potěšitelné, že po zranění klíčových hráčů (Foltýn, Hubr) se daří dalším v týmu.

Branky : 40. Elzner 42. Elzner 72. Posolda

Střílky : Stuchlík A., Žižlavský, Jelínek R., Šulovský, Stuchlík M., Hegr, Posolda, Hlaváček, Novák(86. Daníček), Sádlík(80. Vrba L.), Elzner,(Jelínek L., Hlaváč)

Bařice : Drábek, Lachendro(46. Stančík), Černý M., Marek, Láník, Čevora, Vyrobík, Klimek(72. Šenkyřík), Černý R., Goliáš, Večerka,

 

1.5. 2011 Počenice

Počenice - Střílky 1:3 (1:1)


Po nepřesvědčivých domácích výsledcích s Dřínovem a Ratejemi, jsme na hřiště s Počenicemi jeli s obavami o výsledek. Trenér pozměnil sestavu a hoši hráli jak vyměnění. V prvním vyrovnaném poločase jsme šli ve 12.min do vedení brankou Posoldy. Při dalších šancích jsme nedokázali zvýšit skóre a gólem do šatny domácí vyrovnali.
Ve druhém poločase jsme šli více za vítězstvím a vyplatilo se. Petr Posolda v 64. min a 90. minutě přidal další dvě branky a svým prvním hattrickem ve své fotbalové kariéře, zařídil vítězství. Počenice v průběhu utkání nastřelily dvakrát tyč a hosté naopak šli na domácího gólmana sedmkrát sami. Oboustranně pěkný fotbal s příchutí okresního přeboru.
Všichni hráči Střílek tentokrát zahráli zodpovědně a výborně zachytal i brankář Aleš Stuchlík.
Po domácím zaváhání jsme získali důležité body.

Střílky : Stuchlík A., Jelínek, Žižlavský, Hlaváček, Vrba L.(46. Elzner), Novák(82. Konfál), Sádlík, Stuchlík M., Hegr, Posolda, Šulovský.

 

 

 

24.4.2011 Střílky

Střílky - Rataje B 5:5 (2:2)

Překvapení kola. Vedoucí tým tabulky ztratil body s třináctým. Přitom domácí vedli už 4:2, ale o výhru přišli v poslední minutě. Rataje B přerušily sérii osmi porážek na hřištích soupeřů v řadě.

Ztráta dvou bodů mrzí, ale daleko víc mrzí zranění nejlepšího střelce Michala Hubra. Dvakrát jsme ztratili lehkomyslně dvoubrankový náskok a dělali spoustu chyb. Většina hráčů nedodržela pokyny trenéra a hrála velmi nezodpovědně. Jestliže tým na prvním místě soutěže chce hrát tímto způsobem je otázka času kdy se propadne tabulkou směrem dolů.

Branky : 6. Novák, 36. Hlaváček, 52. Posolda, 56. Hlaváček, 75. Šulovský - 2. Juráň, 21. Fojtík, 72. Griča, 82. Zloch, 90. Chalupa.

Střílky : Stuchlík A., Jelínek, Žižlavský, Novák, Vrba L., Hegr, Sádlík, Posolda, Stuchlík (70. Konfál), Hubr (39. Šulovský), Hlaváček.

 

17.4.2011 Zlobice

Zlobice - Střílky 0:8 (0:2)

Hosté byli od začátku utkání aktivnější a domácí obrana od první minuty byla pod tlakem. V prvních minutách Střílky zahodili několik slibných šancí a domácí gólman čaroval. Ve 24. min unikl po křídle Hlaváček a podél vybíhajícího brankáře otevřel skóre. Střílky dál podnikali jeden útok za druhým a opět po úniku Hlaváčka do prázdné branky zvyšoval Hubr. Po poločase hosté zjednodušili hru a přesnými přihrávkami mezi obránce navyšovali skóre. Ve 49. min 3:0 neobsazený Hubr. V 55. min. po úniku R. Jelínka po křídle a následné přihrávce pod sebe dobíhající obránce skóroval do vlastní branky. V 65. minutě opět neobsazený Hubr 5:0. Pak přišla chvíle i pro Petra Posoldu, který v 70. minutě sám před gólmanem nezaváhal a v 80. lobem zvýšil na 7:0. V 82. min vybojoval balón Posolda a přesnou přihrávkou Šulovskému připravil další branku. V poslední minutě ještě  M. Vrba přehodil gólmana, ale nastřelil tyčku branky.

Střílky : Hlaváč, L. Vrba, Žižlavský, Novák, R. Jelínek, Hegr(60. Šulovský), Sádlík(80. M. Vrba), Posolda, Stuchlík, Hlaváček(70.Konfál), Hubr.(L. Jelínek)

 

SKUPINA B – 21. kolo: Bařice – Kyselovice B 3:1 (1:1), Goliáš, Marek, Vyrobík – Tinka, Zlobice – Střílky 0:8 (0:2), Hubr 3, Posolda 2, Hlaváček, vl., Šulovský, Bezměrov – Počenice 0:1 (0:0), nehl., Barnet, Litenčice – Skaštice B 1:3 (1:2), Štěrba – Permedla, Koňárek, Dvořák, Troubky – Lutopecny 2:2 (1:0), Veselý, J. Hlaváč – Drulák, Jurásek, Lubná B – Šelešovice 2:3 (2:2), Strýc, Kovařík – Večerka 2, Scholz, Rataje B – Dřínov 2:1 (0:1), Molek, Fojtík – Babák.

 

10.4.2011 Střílky

Střílky - Dřínov 4:3 (2:2)

Dřínov se představil jako útočné mužstvo. V pětadvacáté minutě vedl 2:0 a nemuselo být jen přitom. Za silného větru proti brance domácích, létaly balóny na branku i ze značné vzdálenosti a gólman domácích nevěděl kam dřív skočit. Dřínov ještě ve 27. min. z trestného kopu nastřelil tyč, ale z rychlého protiútoku vstřelil kontaktní branku na 1:2 domácí Posolda. Najednou se zápas otočil a domácí zamkli hosty před jejich šestnáctkou. Těsně před poločasem vystřelil z 25 metrů tvrdou střelou pod břevno opět Posolda a bylo srovnáno. Ve druhém poločase domácí za neustálého tlaku měli plno šancí, žádná se však neujala. Až v 62. min po trestném kopu z hranice velkého vápna M. Stuchlík obstřelil zeď a zvýšil na 3:2. V 74. minutě přišel šok pro domácí, po ojedinělé akci a chybě obránce Jelínka, neobsazený Judas srovnal na 3:3. Střílky však šly jednoznačně za vítězstvím a v 83. minutě po centru do vápna vstřelil vítěznou branku přesnou hlavičkou Žižlavský. Dřínov hrál chytře a ještě potrápí více favoritů soutěže.

Střílky : A. Stuchlík, Jelínek R., Žižlavský, Hlaváček, Vrba L., Hegr(76.Elzner), Sádlík, Posolda, Stuchlík, Hubr(89.Konfál), Šulovský(46.Novák),Vrba M. Hlaváč.

Dřínov : Klouda, Frkal, Judas, Novotný P., Hlaváč(85. Rábek), Navrátil J.(34.Navrátil T.), Kučírek, Štěpánek(77. Šustrik), Babák, Novotný R.

 

 

8.4.2011 Střílky

Po zranění Petra Foltýna v Bezměrově, který je na část sezóny vyřazen, s velkou radostí oznamujeme všem příznivcům, že se do týmu vrací srdcař a zkušený hráč Jenda Novák. Určitě nám pomůže v dalších kolech soutěže. Jendo děkujeme !!!

 

 

 

3.4. 2011 Bezměrov

Bezměrov - Střílky   0:0

V důležitém utkání, s druhým týmem tabulky hosté odolali převaze domácího týmu a za bezbrankovou remízu odváží bod.

Domácí tým byl v prvním poločase ve všech směrech lepší, ale obraná hra Střílek svým nasazením a přehledem předčila útočníky domácích. V 10. min Bezměrov nastřelil břevno a tutovku zneškodnil brankář A. Stuclík.

Ve druhém poločase musel pro zranění vystřídat stoper Střílek Foltýn, ale skvěle jej nahradil Hlaváček. Hra se pomalu vyrovnávala, domácí více stříleli, ale slabými střelami neohrozili brakáře. Hosté naopak hrozili jen z trestných kopů, ale žádná střela se neujala.

Po utkání byl samozřejmě spokojenější trenér Střílek P. Mikulčík.

Střílky : A. Stuclík, R. Jelínek, Žižlavský, Foltýn(53. Konfál), L. Vrba(80. L. Jelínek), M. Stuchlík(46. Šulovský), Posolda, Sádlík, Hegr, Hlaváček, Hubr,(M. Vrba, Hlaváč)

27.3. 2011 Střílky

STŘÍLKY – KYSELOVICE B 5:0 (2:0)

V úvodních minutách měli poněkud překvapivě navrch hosté, ale domácí obrana je na dostřel brankáře prakticky nepustila. Ve čtrnácté minutě přesně vypálil z hranice pokutového území M. Stuchlík a trefil horní růžek. Domácí se uklidnili a za stálého tlaku a zahazování šancí, těsně před poločasem zvýšil kolem padajícího brankaře Posolda na 2:0.

Po přestávce domácí zatlačili soupeře před jejich branku a bylo otázkou času, kdy přijdou další branky. Po akci Hlaváčka v 54. minutě přidal třetí gól zblízka Hubr. V 78. minutě dostal Hubr přihrávku do pokutového území, napřahoval ke střele, ale k překvapení všech přihrál na neobsazeného Posoldu a ten k tyči zvýšil na 4:0. Poslední gól padl po rohovém kopu, když se hostům nepodařilo několikrát odkopnout míč do bezpečí, k odražené střele se dostal Foltýn a tvrdou ránou pod břevno zavěsil. Střílky prodloužily domácí sérii bez prohry na dvanáct utkání v řadě.

„Výsledek hovoří celkem jednoznačně. Zahodili jsme spoustu dalších šancí. Z části vinou nekvalitního terénu. Soupeř zlobil jen na začátku, kdy nevyužil své dvě šance. Už v poločase jsme celkem v pohodě vedli 2:0. Ve druhé půlce jsme už zápas dohráli naprosto v klidu a mohli jsme dát několik dalších branek,“ řekl domácí kouč Pavel Mikulčík.

„Výsledek odpovídá průběhu hry. Domácí měli výškovou převahu, což nám dělalo velké problémy. Herně byli lepší. Téměř k ničemu jsme se nedostali, i když v úvodu jsme dali gól, který nebyl pro ofsajd uznaný. Domácí na hřišti jasně dominovali a přehrávali nás. Zápas mohl skončit i vyšším rozdílem, ale Střílky další šance neproměnily,“ dodal trenér hostů Karel Krejčíř.

Branky: 43. a 78. Posolda, 14. Stuchlík, 54. Hubr, 81. Foltýn. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 90.

Střílky: A. Stuchlík – R. Jelínek, Žižlavský, Foltýn, L. Vrba (80. Konfál), Hegr (65. Šulovský), Sádlík, Posolda, Hlaváček, Hubr, M. Stuchlík.

Kyselovice: Krejčíř – A. Říkovský, Seibert, Zedek, Morong (75. Vodička), Netopil, M. Úlehla, Otáhal, P. Úlehla, M. Říkovský, Tinka.

 

 

Napsal Kroměřížský Deník - Libor Kopčil

 

Vedoucí Střílky přišly o brankáře

Kroměřížsko – V sobotu odstartuje na hřištích v Lubné, Ratajích a Kyselovicích jarní část fotbalové III. třídy, skupiny B. Zjistili jsme poslední novinky v nejlepších pěti klubech podzimní tabulky.


 

Střílky mají našlápnuto do okresního přeboru.
Střílky mají našlápnuto do okresního přeboru.
1. STŘÍLKY – 37

Trenér Pavel Mikulčík

Jak se tým připravoval na jarní odvety?

Nic moc to není. Na tréninky chodilo málo hráčů. Přitom jsme začali už 7. ledna s cílem, že do toho půjdeme. Nakonec neproběhla příprava tak, jak jsem si to představoval. Odehráli jsme dva přípravné zápasy. Na umělé trávě v Kroměříži jsme remizovali s rezervou Lubné 1:1 a v Hulíně jsme zdolali Pravčice 5:0.

K jakým změnám došlo v kádru?

Odešel nám brankář číslo jedna Lukáš Rotter do Kyjova a Roman Blaž do Bukovan. Přišel Petr Posolda z Koryčan, což je obrovská posila do ofenzivní řady.

Může váš tým reálně pomýšlet na postup?

Pokud budu hovořit za sebe, pak rozhodně ano. Je mi jasné, že Bezměrov nám to nenechá zadarmo a rezerva Lubné bude chtít taky určitě vyhrávat. V každém případě chceme zvládnout zápas třetího kola v Bezměrově a držet se na špici až do konce soutěže. Nevím, jak se vedení postaví k případnému postupu, ale spolu s hráči chci soutěž vyhrát. Mužstvo na to máme.

Kdo ze soupeřů bude patřit k favoritům?

Nejvážnější konkurenti budou Bezměrov a Lubná B. Samozřejmě svou roli mohou hrát také Lutopecny, které mohou brát ostatním body.

V jaké kondici je hřiště před startem jarní části?

Myslím si, že v docela solidní. Už před týdnem vypadalo moc dobře. Je provzdušněné a uválené.

Zápasy s ostatními favority

19. kolo: Bezměrov (V, 3. 4.)

26. kolo: Lubná B (D, 22. 5.)

28. kolo: Troubky (D, 5. 6.)

29. kolo: Lutopecny (V, 12. 6.)

2. LUBNÁ B – 35

Trenér Libor Foltýn

Jak se tým připravoval na jarní odvety?

Začínali jsme s tréninkem prakticky už druhý týden v lednu. Příprava byla tedy proto celkem dlouhá. Využívali jsme okolí Lubné a myslím si, že po fyzické stránce jsme dobře připravení. Generálkou bylo utkání v Záříčí.

K jakým změnám došlo v kádru?

V jednání je příchod Karla Strýce z Bařic, který za nás nastupoval už v přípravě a jevil se velmi dobře. Spolupráce s A týmem je na výborné úrovni. Jsem rád, že kluci s rezervy si to už mohli vyzkoušet v prvním týmu.

Může váš tým reálně pomýšlet na postup?

Pokud budu mluvit za sebe, tak jsem o tom přesvědčený. Dělám všechno proto, aby se nám to povedlo. Jsem maximalista, a pokud by to nešlo, tak by mé působení u rezervy nemělo žádný význam.

Kdo ze soupeřů bude patřit k favoritům?

Bezměrov má dobře poskládaný tým a vedle nás, Střílek a Lutopecen, může pomýšlet na první místo.

V jaké kondici je hřiště před startem jarní části?

Hlavní hřiště je dobré, ale předpokládám, že první zápas odehrajeme na zadním hřišti.

Zápasy s ostatními favority

20. kolo: Lutopecny (V, 10. 4.)

26. kolo: Střílky (V, 22. 5.)

27. kolo: Troubky (V, 29. 5.)

30. kolo: Bezměrov (D, 19. 6.)

3. BEZMĚROV – 35

Předseda Roman Fuks

Jak se tým připravoval na jarní odvety?

Přípravu jsme letos trošku změnili. Vynechali jsme soustředění a startovali jsme na zimním turnaji v Chropyni. Před turnajem jsme dvakrát týdně trénovali. Jednou v tělocvičně a jednou na umělé trávě u učiliště COPT. Generálkou byl pro nás zápas s rezervou Kvasic.

K jakým změnám došlo v kádru?

Vše zůstává při starém a pořád je nás málo. Jsme rádi, že alespoň nikdo neodešel. Možná se k nám vrátí z hostování dva odchovanci.

Může váš tým reálně pomýšlet na postup?

Když budeme mít trochu štěstí, tak ano.

Kdo ze soupeřů bude patřit k favoritům?

Rezerva Lubné hodně promluví do konečného pořadí. Lutopecny už tradičně patří ke špičkovým týmům soutěže a jsou hodně nevyzpytatelné. Pokud Střílky neposílily, tak pro mě nejsou horkým favoritem.

V jaké kondici je hřiště před startem jarní části?

Koncem minulého týdne pršelo, což tvrdému a nerovnému terénu určitě prospělo.

Zápasy s ostatními favority

Troubky – oba zápasy se již odehrály.

19. kolo: Střílky (D, 3. 4.)

24. kolo: Lutopecny (V, 8. 5.)

30. kolo: Lubná B (V, 19. 6.)

4. LUTOPECNY – 33

Trenér Josef Pospíšil

Jak se tým připravoval na jarní odvety?

Zúčastnili jsme se zimního turnaje v Morkovicích a jinak jsme se připravovali v domácích podmínkách na hřišti s umělým povrchem.

K jakým změnám došlo v kádru?

Vrátil se nám z hostování střelec Jurásek. Jinak budeme tým doplňovat podle potřeby vlastními dorostenci.

Může váš tým reálně pomýšlet na postup?

Z ekonomického hlediska by to nebyl problém, ale tým bychom museli doplnit. Jara míváme sice většinou lepší než podzim, ale favoriti budou asi někde jinde.

Kdo ze soupeřů bude patřit k favoritům?

Asi Střílky a Bezměrov, který bude určitě útočit na první tým.

V jaké kondici je hřiště před startem jarní části?

Můžeme říct, že v dobré. Dokonce už v minulém týdnu jsme na něm trénovali. Snad se už počasí nezhorší.

Zápasy s ostatními favority

20. kolo: Lubná B (D, 10. 4.)

21. kolo: Troubky (V, 17. 4.)

24. kolo: Bezměrov (D, 8. 5.)

29. kolo: Střílky (D, 12. 6.)

5. TROUBKY – 25

Trenér Marek Šprňa

Jak se tým připravoval na jarní odvety?

Spojili jsme se na přípravu se Zborovicemi. Kombinovaný tým startoval na turnaji v Morkovicích. Až v posledních třech týdnech probíhala příprava odděleně. Odehráli jsme také další dva zápasy.

K jakým změnám došlo v kádru?

Dojde k výměně některých hráčů se Zborovicemi. Skončil u nás Horák, který odchází do Litenčic a Setinský, který se vrací do Těšnovic.

Může váš tým reálně pomýšlet na postup?

Já myslím, že teď už těžko. Sice se toho nevzdáváme, ale to by mužstva v tabulce nad námi musela výrazně ztrácet.

Kdo ze soupeřů bude patřit k favoritům?

Osobně si myslím, že se bude rozhodovat mezi Střílkami a Lutopecnami. Předpokládám, že Bezměrovu trošku dojdou síly, protože mají poměrně úzký kádr. Střílky zase řeší problém s brankářem, tak uvidíme.

V jaké kondici je hřiště před startem jarní části?

Ve velmi solidní. Pokud nebude moc pršet, tak se bude 20. března s přehledem dát hrát.

Zápasy s ostatními favority

Bezměrov – oba zápasy se již odehrály.

21. kolo: Lutopecny (D, 17. 4.)

27. kolo: Lubná B (D, 29. 5.)

28. kolo: Střílky (V, 5. 6.)

 

13.3.2011 Střílky
Střílky - Brankovice 4:0 (2:0)

32. Hlaváček, 40. Sádlík, 71. Žižlavský, 78. Šulovský.

Do posledního přípravného zápasu jsme nastoupili s dvanácti hráči. V úvodu obou poločasů měli Brankovice mírně navrch, ale obrana v čele s novým golmanem Stuchlíkem odolala. První branku vstřelil natřikrát Hlaváček (první branka hlavou v kariéře) po přesné přihrávce Posoldy. Další branku vstřelil Sádlík, když po přihrávce Hlaváčka mezi obránce obhodil vybíhajícího brankáře. Do druhého poločasu nastoupil M. Vrba místo Hlaváčka. Kombinace ze začátku vázla, ale chlapci v záloze přidali a začali hosty přehrávat. Třetí branku přidal po rohovém kopu Posoldy přesnou ranou do šibenice Žižlavský. V závěru utkání přidal branku Šulovský, který si zaběhl za obranu a sřelou k tyči nedal golmanovi šanci.

Sestava : Stuchlík A., Jelínek R., Žižlavský, Foltýn, Konfál, Hegr, Sádlík, Posolda, Stuchlík M., Hlaváček (45. Vrba M.), Šulovský

Chyběli : Elzner, Jelínek L., Jelínek D, Vrba L., Daníček, Hubr, Hlaváč.

19.2.2011 Hulín
Střílky - Pravčice 5:0 (1:0)

32. Žižlavský, 50. Hubr, 61. Posolda, 77. Hubr, 86. Posolda.

V přípravném zápase jsme zkoušeli dva nové brankáře, ale soupeř je mnoho neprověřil. Celé utkání se odehrávalo v naší režii a soupeř většinu utkání bránil. V prvním poločase jsme zahodili dost šancí a když už jsme překonali brankáře zastavila balón konstrukce branky. Prví gól padl po rohovém kopu, když přízemní prudký centr trefil přímo z oleje Žižlavský. Do druhého poločasu naši přidali a brankář hostů nevěděl kam dřív skočit. Další branky padly po skvělých kombinacích Hubr-Posolda a oba se rozdělili stejným dílem.

Sestava : Stuchlík A.(Hrabal) Jelínek R., Žižlavský, Foltýn, Vrba L., Hegr, Stuchlík M., Sádlík, Posolda, Šulovský, Hubr, Daníček, Konfál, Hlaváč.

Chyběli : Hlaváček, Elzner, Vrba M., Jelínek L., Jelínek D.

 

13.2.2011 Kroměříž
Střílky - Lubná 1:1 (0:0)

49. Hubr - 72. Kovařík

První poločas podle představ trenéra, rychlý přechod do útoku a tvrdá střelba. Zatlačili jsme soupeře na jejich polovinu, ale nevyužili šance. Ve druhém poločase po ideální přihrávce Petra Posoldy (jarní posila) skóroval střelou k tyči Michal Hubr. Poté se hra vyrovnala, hosté hru zrychlily a na obou stranách přibyli šance. Ve třetině zápasu Lubná zvýšila aktivitu (našim docházely síly) a odměnou jim byl gól. Ke konci utkání čarovali oba brankáři a na obou stranách zazvonilo břevno a tyč.

Sestava : Hlaváč, R. Jelínek, Žižlavský, Foltýn, L. Vrba, Hegr, Sádlík, Posolda, Stuchlík, Hlaváček, Hubr, Šulovský, Elzner, Konfál, L. Jelínek, M. Vrba.

Chyběli: Daníček, Jelínek D.

 

Střílky prošly neuvěřitelnou proměnou

Kroměřížsko – Na nejvyšších příčkách fotbalové III. třídy skupiny B se seřadily kluby, se kterými se moc nepočítalo. Na prvním místě jsou Střílky, které loni obsadily až třinácté místo. Tým se neuvěřitelně zvedl a na podzim prohrál jenom dvakrát. Mužstvo nakopl vstup do soutěže, když vyhrálo sedm úvodních zápasů a poprvé prohrálo až ve 13. kole překvapivě v Litenčicích 1:2.

Druhá prohra přišla v následujícím kole v Troubkách (2:4). Střílky mají nejlepší obranu, která dovolila soupeřům vstřelit jen 16 branek. Doma ze sedmi zápasů šestkrát vyhrály a jednou remizovaly. Ve čtrnácti z patnácti zápasů vstřelily Střílky úvodní branku utkání. Své soupeře ničily v úvodní půlhodině, ve které nastřílely 20 branek a jen třikrát inkasovaly. Hvězdou týmu je kanonýr Michael Hubr. Ten se na podzim trefil devatenáctkrát. Brankář Lukáš Rotter šestkrát udržel čisté konto a 319 minut v řadě neinkasoval.

 

STŘÍLKY

Založen: 1933
Klubové barvy: zelená a modrá
Vítězství: I. B tř. (1×) 1992, OP (1×) 1998, III. tř. (2×) 1989, 97, IV. tř. (1×) 1988

Účast v soutěžích
A třída: 1992–4
B třída: 1991–2, 1998–2000
Okresní přebor: 1989–91, 1997–8, 2000–2
III. třída: 1977–9, 1983–6, 1988–9, 1994–7, 2002…
IV. třída: 1971–7, 1979–83, 1986–8

Předseda: Zdeněk Nábělek
Sekretář: Karel Pavlík
Trenér: Pavel Mikulčík

2000–2001: OP 12. 5 11 10 35:51 26 (12 – Gorošák)
2001–2002: OP 14. 6 4 16 35:56 22 (11 – Marek)
2002–2003: III. tř. 2. 8 4 6 19:22 28 (3 – Posolda)
2003–2004: III. tř. 3. 12 4 6 54:34 40 (13 – Žižlavský)
2004–2005: III. tř. 6. 13 4 9 50:38 43 (20 – Hubr)
2005–2006: III. tř. 3. 16 4 8 54:38 52 (18 – Hubr)
2006–2007: III. tř. 13. 2 2 20 31:67 8 (12 – Hubr)
2007–2008: III. tř. 3. 13 3 8 59:36 42 (14 – Hubr)
2008–2009: III. tř. 6. 11 4 9 56:49 37 (14 – Hubr)
2009–2010: III. tř. 13. 7 5 12 46:60 26 (15 – Hubr)

V posledních deseti letech skončily Střílky ve III. třídě jednou druhé a třikrát třetí. Pod vedením trenéra Pavla Mikulčíka mají letos nakročeno zpět do okresního přeboru, který hrály naposledy v sezóně 2001/02. Kouč Mikulčík stvořil tým, který získal podzimní primát atraktivním ofenzivním pojetím.

Nejvíc brankových úspěchů si připsal Michael Hubr, král střelců III. třídy. Autor 19 gólů se dostal do vynikající formy. Od roku 2000 nastřílel už 147 branek. Střílky mají mnoho tváří. Proti silným soupeřům poctivě brání a stažené vyčkávají na chybu protivníka, zato slabšího soupeře dokážou naprosto rozcupovat ofenzivní smrští.

Hráč Z G ŽK ČK
Blaž Roman 7 0 2 0
Daníček Tomáš 1 0 0 0
Elzner Miroslav 14 5 3 0
Foltýn Petr 14 3 1 0
Handl Jaroslav 1 0 1 0
Hegr Jaroslav 13 0 1 0
Hlaváč Libor 5 0 0 0
Hlaváček Tomáš 14 13 3 0
Hubr Michael 14 19 3 0
Jelínek David 11 0 1 0
Jelínek Lukáš 5 0 0 0
Jelínek Roman 14 0 1 0
Posolda Pavel 1 0 0 0
Rotter Lukáš 13 0 2 1
Sádlík Lukáš 10 4 0 0
Stuchlík Marek 15 0 1 0
Šulovský Jan 10 3 0 0
Vrba ml. Miroslav 3 0 0 0
Vrba Lukáš 15 0 3 0
Vrba Miroslav 2 0 0 0
Žižlavský Stanislav 14 0 2 0

 

STŘELCI

19 – Michael Hubr (Střílky)
17 – Martin Kovařík (Lubná B)
16 – Patrick Krist (Lutopecny), Tomáš Tinka (Kyselovice B) a Tomáš Zavřel (Bezměrov)
15 – Michal Trávníček (Bezměrov)
13 – Martin Schořík (Lutopecny), Tomáš Hlaváček (Střílky) a Pavel Babák (Dřínov)
10 – Martin Střelec (Troubky)

ŽLUTÉ KARTY

8 – Pavel Husařík (Šelešovice)
7 – Michal Trávníček (Bezměrov) a Lukáš Raclavský (Litenčice)
5 – Pavel Babák (Dřínov), Michal Goliáš (Bařice), Lukáš Vlček (Zlobice), Martin Rozsypal (Roštín) a Richard Netopil (Kyselovice B)

VYLOUČENÍ

Pavel Babák (Dřínov), Milan Frýdl (Lutopecny), Karel Tesařík (Troubky), Michal Goliáš (Bařice), Petr Držálek (Dřínov), Petr Rozsypal (Skaštice B), Aleš Pergl (Troubky), Lukáš Raclavský (Litenčice), Zdeněk Stančík (Bařice), David Čevora (Bařice), Lukáš Rotter (Střílky), Jakub Tomšej (Roštín), Tomáš Holan (Zlobice), Martin Polišenský (Lubná B), Petr Přecechtěl (Rataje B), Roman Zajíček (Skaštice B)

BRANKÁŘI S ČISTÝM KONTEM

6 – Tomáš Táborský (Bezměrov) a Lukáš Rotter (Střílky)
3 – Radek Jordán (Šelešovice), Martin Burda (Lubná B) a Vít Švec (Lutopecny)
2 – Adam Knap (Roštín), Michal Hušek (Litenčice) a Martin Králík (Počenice)
1 – Richard Zahradníček (Troubky), Zdeněk Bilenný (Zlobice), Martin Miler (Rataje B), František Klouda (Dřínov), Karel Krejčíř (Kyselovice B), Bronislav Derka (Počenice) a Lukáš Čevora (Bařice)

MAXIMÁLNÍ MINUTOVÁ NEPRŮSTŘELNOST

319 (aktuálně 26) – Lukáš Rotter (Střílky)
267 (45) – Tomáš Táborský (Bezměrov)
247 (10) – Vít Švec (Lutopecny)
231 (41) – Radek Jordán (Šelešovice)
187 (4) – Zdeněk Bilenný (Zlobice)
175 (20) – Karel Krejčíř (Kyselovice B)
162 (44) – Michal Hušek (Litenčice)
159 (26) – Martin Večerka (Lutopecny)
158 (8) – Richard Zahradníček (Troubky)
142 (3) – Martin Miler (Rataje B)

 

Do podzimní části soutěže vstupovali Střílky s cílem napravit výsledek z minulé sezóny.Proto je první místo obrovským překvapením a také velkou výzvou do následující jarní části soutěže.V současné době je malá pauza, která ale hned po novém roce skončí a naváže na ni zimní příprava.Klub se také chce pokusit mužstvo posílit, aby v jarní části soutěže mohlo lépe bojovat o udržení prvního místa.

Přípravná utkání se budou domlouvat dle potřeb mužstva a žádostí trenéra. O termínech těchto utkání budeme příznivce informovat pomocí obecního rozhlasu.Protože se jedná o poslední vydání časopisu v tomto kalendářním roce, chtěl bych jménem vedení klubu poděkovat všem přispívajícím a příznivcům našeho klubu za jejich přízeň a podporu v právě končícím roce. Přejeme jim vše nejlepší do nového roku 2011.

Ještě jednou všem srdečně děkujeme.

autorčlánku: Stanislav Gejdoš ml.

 

Fandí nám

 

Obecní úřad Střílky

Koryčanská 47

+420 573 375 012

obec@obecstrilky.cz

 

Keramo Dohorák

Hlávkova 1879 - Kroměříž

+420 777 161 278

info@keramod.cz

www.keramod.cz

 

Kavárna Gól

+420 737 026 442

nabelkovaemilie@seznam.cz

 

Pěstitelská pálenice Střílky

Ing. Josef Liška

+420 605 339 117

liskaj@salixmorava.cz

 

Motrans Střílky

Zámecká 192 - Střílky

+420 573 375 109

 

Ovocná školka Střílky

Jaroslav Kubáček

+420 573 375 117

info@kubacek.cz

www.kubacek.cz

 

Střechy Liška

Hradská 38 - Střílky

+420 734 618 039

 

Restaurace Tilak

Zámecká 208

768 04 Střílky

+420 777 015 940

www.tilakrestaurace.cz

 

Truhlářství Fila

Masarykova 383 - Koryčany

+420 725 122 864

Kavárna Gól

Kavárna Gól

Ovocná školka

foto03.jpg

Pálenice Střílky

P1010016.JPG