Obchod u Nováku
Zelenina Juvita
Drůbežárna Prace
Kamenivo Suchomel

Úvod > Obec > Aktuality > Informace o Odboru sociálních a vnitřních věcí MěÚ Koryčany

Informace o Odboru sociálních a vnitřních věcí MěÚ Koryčany

31.7.2017

Odbor sociálních a vnitřních věcí

Anna Langová – vedoucí odboru,

přímý tel. 573 500 988, mobilní telefon 727 899 560,

e-mail: langova@korycany.cz

Bc. Ludmila Prokešová – tajemnice,

Přímý tel. 573 500 982, mobilní telefon 775 610 564,

e-mail: tajemnik@korycany.cz

________________________________________________________________________

Odbor sociálních a vnitřních věcí Městského úřadu Koryčany (dále jen „odbor“) zajišťuje výkon státní správy a samosprávy v sociální oblasti pro občany města Koryčany včetně místních částí Lískovec, Jestřabice a Blišice. Jako pověřený obecní úřad zajišťuje výkon státní správy pro obce Střílky, Zástřizly, Chvalnov-Lísky a Cetechovice.

Odbor vykonává státní správu v základním rozsahu přenesené působnosti obecního úřadu a v rozsahu pověřeného obecního úřadu podle z.č. 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů.

Odbor provádí komplexní posouzení sociální situace osob a sociální práci včetně poskytování základního a odborného poradenství v různých oblastech sociálně právní ochrany osob a ve vztahu ke všem ohroženým skupinám (senioři, osoby se zdravotním postižením, osoby v hmotné nouzi, osoby ohrožené sociálním vyloučením, oběti domácího násilí, osoby ohrožené rizikovým způsobem života, občané bez přístřeší i rodiny s dětmi, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci).

Odbor poskytuje potřebné údaje orgánům pomoci v hmotné nouzi (ÚP ČR) pro účely rozhodování o dávkách.

Dále rozhoduje o ustanovení zvláštního příjemce dávky důchodového pojištění – zabezpečuje dohled, jak ustanovený zvláštní příjemce plní stanovené povinnosti.

Zprostředkovává žádosti o umístění do domovů pro seniory, vykonává funkci veřejného opatrovníka.

Ustanovení § 9a odst. 4 zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů, a § 6a přílohy č. 1 vyhlášky č. 473/2012 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o sociálně-právní ochraně dětí, zavádějí do činností orgánů sociálně-právní ochrany dětí standardy kvality sociálně-právní ochrany dětí (dále jen „standardy“).

Standardy jsou souborem kritérií, jejichž prostřednictvím je určena úroveň kvality poskytované sociálně-právní ochrany dětí ve vztahu k dětem, rodičům a jiným osobám odpovědným za výchovu, včetně stanovení vnitřních postupů orgánů sociálně-právní ochrany dětí.

Městský úřad Koryčany zajišťuje sociálně-právní ochranu dětí v souladu se zákonem o sociálně-právní ochraně dětí a od 1. 1. 2015 je povinen řídit se standardy sociálně-právní ochrany, které jsou kritérií určujícími úroveň kvality jejího poskytování.

PROVOZNÍ DOBA:

zavřeno