Nabídka práce
Nabídka práce
Pozvánka na výstavu Jaro na výstavišti Floria Kroměříž
Mše svatá u kapličky sv. Floriána
Středověké Střílky

Úvod > Obec > Aktuality > Oznámení o konání sportovně - turistické akce Dogtrekking Valašská Vlčica

Oznámení o konání sportovně - turistické akce Dogtrekking Valašská Vlčica

29.9.2023
Datum ukončení:
1.10.2023

VĚC: Oznámení o konání sportovně - turistické akce
Akce: Dogtrekking Valašská vlčica - Memoriál Alči Veselé
Místo konání: kemp Velehrad, Velehrad, Zlínský kraj
Datum konání: 29.9.-1.10.2023
Pořadatel: Zdravé tlapky v pohybu z.s. IČ: 17411297
Zodpovědná osoba: ředitel závodu Zuzana Dluhošová
Kontakt: Zuzana Dluhošová, Růžďka 756 25, 733 310 210, valasska.vlcica@atlas.cz
Dobrý den,
Dovolujeme si Vás oslovit a oznámit Vám konání sportovně turistické akce Dogtrekking Valašská Vlčica – Memoriál Alči Veselé, ve dnech 29.9.-1.10.2023, která zčásti povede přes území Vaší obce.
Charakteristika:
Dogtrekking je extrémní kynologickým vytrvalostním sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu. Vede účastníky k samostatnému rozvíjení fyzických a mentálních (např. orientačních) schopností. Rozvíjí souhru a vzájemné pochopení člověka a psa. Podporuje prohlubování zodpovědného vztahu k přírodě a vhodného chování v ní, s ohledem na zvěř. Psovod je se psem při dogtrekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant). V žádném případě není možno jít se psem "na volno" (ani krátkodobě). Takový prohřešek se trestá okamžitou diskvalifikací.
Dogtrekkingové akce jsou obvykle pořádány na 90 a více kilometrů. Za nejkratší dogtrekkingovou akci lze respektovat závod na 80 km. Účastníci jsou při dogtrekkingu odkázáni sami na sebe a před započetím závodu podepisují prohlášení, jímž ztvrzují, že se účastní výhradně na vlastní nebezpečí a že jsou si vědomí úplné vlastní zodpovědnosti za sebe a svého psa. Je kladen důraz na welfare a zdravotní stav psů účastnících se závodů. Trať závodu bude vedena po stávajících lesních a polních cestách a po turistických značených cestách. Účastníci budou procházet úseky maximálně po dvojicích. Ubytování, zázemí, start i cíl akce poskytne Kemp Velehrad – Velehrad 31, 687 06. Součástí závodu jsou i doprovodné závody na kratší vzdálenosti, pořádané zejména pro děti a méně zdatné nebo závodníky se zdravotním omezením. Tyto závody se řídí totožnými pravidly jako dogtrekking, jejichž dodržování je kontrolováno i na trati během závodu a jejich nedodržení trestáno stejně.
V průběhu akce je přísný zákaz volného pobíhání psů, účastníci se dle pravidel mohou pohybovat maximálně po dvojicích, více osob pohromadě je povoleno pouze dočasně např. při míjení nebo u kontroly. Samozřejmostí je úklid po psech a v okolí.
Po ukončení závodu se zavazujeme do týdne odklidit veškeré značení a cedulky z tras, kterými závody povedou. Trasy závodů přikládám v příloze.
Závod se koná za dodržení řádu na ochranu zvířat a veterinárních podmínek.
Klademe velký důraz na vhodné chování závodníků ke svému okolí, přírodě a svým psům. Díky tomu mají dogtrekkingové akce kladnou odezvu od krajů, obcí, majitelů pozemků, mysliveckých spolků, tak i veterinární správy.
Předem děkuji za kladnou odezvu a těšíme se na spolupráci.

Odkazy na trasy závodu na www.mapy.cz

Trasa Long cca 88 km https://mapy.cz/s/lenovelutu

Mid cca 42 km https://mapy.cz/s/kadafohake